Petras GARNYS (1960 04 09–2020 05 05)

Petras GARNYS (1960 04 09–2020 05 05)

IN MEMORIAM

Skaudi žinia – mus paliko garsus televizijos žurnalistas, Kauno TV įkūrėjas ir ilgametis vadovas Petras GARNYS (1960 04 09–2020 05 05). Neseniai, balandžio 9-ąją, jam sukako 60 metų, jubiliejų sutiko sunkios ligos kamuojamas. Nuo 1984-ųjų P. Garnys – Radijo ir Televizijos komiteto Kauno redakcijos radijo, televizijos redaktorius, korespondentas, vėliau vadovavo Kauno RTV programų direkcijai.

Vyresnieji iki šiol prisimena jo įdomią ir pagavią „Konrado kavinę“ (kultūros publicistikos laidą), „Konrado ruletę“, gausybę reportažų, TV apybraižų apie mūsų miesto kultūros žmones. P. Garnys kartu su režisieriumi, dramaturgu Vytautu Balsiu sukūrė daug televizijos filmų, paminėsiu tik keletą – dokumentinis pasakojimas apie Kauną „Neries ir Nemuno glėby“ (čia skamba garsi ir populiari daina „Senojo Kauno sakmė“ – muzika Jaroslavo Cechanovičiaus, tekstas – poeto Petro Palilionio), filmai apie kardinolą Vincentą Sladkevičių, kunigą Ričardą Mikutavičių, poetą Bernardą Brazdžionį.

Ypač svarbus ir reikšmingas darbas – 2001 m. jo įkurta VšĮ „Kauno radijas ir televizija“, savarankiška studija, tęsianti geriausias Kauno radijo ir TV tradicijas. LTV panaikinus Kauno programų direkciją ir nutraukus finansavimą, Petras ėmėsi itin sunkaus darbo ir laimėjo – subūrė komandą, įrengė puikią studiją, kūrė kultūros ir publicistines laidas iš Kauno, išsikovojo „Septynių Kauno dienų“ transliaciją per LTV. Įsiminė jo profesionalumas gvildenant kultūros klausimus, jautriai ir subtiliai pasakojant apie menininkus, kūrėjus. P. Garnys taip pat parašė ir išleido knygų apie garsius Kauno apskrities žmones.

Nuoširdi užuojauta velionio mamai Irenai, žmonai Daivai, sūnui Nerijui su šeima, seseriai Vandai, dėdei Petrui Palilioniui, visiems giminėms ir artimiesiems.

Gediminas Jankus

 

Urna su P. Garnio palaikais gegužės 9 d., šeštadienį, 11 val. bus pašarvota Kaune, laidojimo namuose „Tylos namai“ (Vaidoto g. 54, buvusi Perlojos g. 37). Šeštadienio rytą, gegužės 9 d., 8 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje už velionį bus aukojamos šv. Mišios. Laidotuvės vyks 14 val. Petrašiūnų kapinėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *