POEZIJOS IR MUZIKOS DUETAS “POETINIS UŽUPIS” – 2″

Vilniaus AP GALERIJOJE įvyko antrasis „Poetinio Užupio” ciklo renginys, kuriame susitiko ir improvizavo du kviestiniai menininkai – poetas, prozininkas Donaldas Kajokas ir saksofonistas Kornelijus Pukinskis. Pasak AP GALERIJOS meno kuratorės Vilmos Jankienės, gyvai atliekamo pasirodymo metu skambėjo D. Kajoko skaitoma autorinė poezija bei  improvizacinė K. Pukinskio džiazo bei kitų žanrų muzika. 

„Poetinio Užupio” renginiai – tarsi nedideli ir savo laikinumu unikalūs performansai ar spektakliai, kuriuos pamatome ir išgirstame tik vieną vakarą. Juos režisuoja patys kviestiniai dalyviai”, – sako “Poetinio Užupio” globėja, galerininkė V. Jankienė. 

Tomo Tereko fotografijos 

Donaldas Kajokas
Poetas, eseistas, prozininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Donaldas Kajokas kone per keturiasdešimt kūrybinio darbo metų išleido devynis poezijos rinkinius, romanus „Kazašas“, „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ ir „Skudurėlių šventė“ bei keturias esė knygas – „Komentarai“, „Dykinėjimai“, „Lietaus migla Lu kalne“ ir „Lapės gaudymas“. D. Kajoko kūryba įvertinta keliolika Lietuvos literatūrinių premijų. Rašytojas yra išvertęs ne vienos šalies poeziją ir prozą, filosofinius tekstus, kai kurie vertimai išleisti atskiromis knygomis; be to, jis yra sudaręs bei redagavęs per dvidešimt kitų autorių knygų. Paties D. Kajoko kūryba irgi versta bemaž į dvi dešimtis pasaulio kalbų.

Kornelijus Pukinskis
Saksofonistas ir kompozitorius, baigęs bakalauro studijas Karališkoje Škotijos
Konservatorijoje. Su grupe „Quark Effect” aktyviai veiklą pradėjęs Glazgo scenoje
dabar sėkmingai realizuoja save Lietuvoje ir, remdamasis sonifikacija, pristato įvairius
garsinius eksperimentus tarp muzikos ir mokslo. Kornelijus yra buvęs trio SIN narys,
turėjo garbės mokytis pas garsų škotų saksofonistą Tommy Smith bei grojo ir
bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Arturas Bumšteinas, Graeme Stephen,
Mario Caribe bei menininke Karen Strang. Kornelijų domina neatrasti muzikiniai
patyrimai, garsai, bei santykis su kitomis meno formomis.

Po antrojo “Poetinio Užupio” renginio (iš kairės): Živilė Jankutė, Kornelijus Pukinskis, Donaldas Kajokas, Vilma Jankienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *