POETUI ALGIMANTUI MIKUTAI – KAUNO KULTŪROS IR MENO PREMIJA!

Pasiekė džiugi žinia – Kauno miesto Kultūros ir meno premija paskirta ir poetui, vertėjui Algimantui MIKUTAI, vienam žymiausių Lietuvos poetų, Kauno poetinės mokyklos puoselėtojui. Kūrėjas iki šių dienų ištikimas „tradicinei“ eiliavimo formai, rimui ir ritmui. Jis – vienas pirmųjų kultinio kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ kūrėjų, vyriausiasis žurnalo redaktorius, daugiau kaip dešimtmetį vadovavęs Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriui, atgaivinęs jaunųjų rašytojų sekciją, globojęs jaunuosius literatus. Paminėtinos ne tik garsiosios jo poezijos knygos – jų išleista per 20 – (“Veranda”, “Keltininkas”, “Septynios širšės”) bet ir apmąstymų knyga “Mėnulio peilis”, garsių autorių veikalų (M. Bulgakovo, B. Pasternako, Č. Aitmatovo, A. Aleksijevič) vertimai.

A. Mikuta už kultūrinę veiklą ir kūrybą jau yra gavęs LR Vyriausybės kultūros ir meno premiją, LDK Gedimino ordino medalį, Kauno miesto Santakos II laipsnio garbės ženklą.

Nuoširdžiai sveikiname kolegą Algimantą su pelnytu garbingu įvertinimu!

 

 

3 komentarų

 • Sveikinu ,Jus tikrai vertas premijos ir kaip zmogus ,ir kaip poetas.Jusu talento gerbeja.

 • Algimantas Mikuta (tikr. Algimantas Aleksandras Mikuta) (g. 1943), poetas, vertėjas (iš rusų, bulgarų, kirgizų k.), redaktorius, penkioliktasis „Poezijos pavasario“ laureatas (1979 m.) už eilėraščių knygą „Švytuoklė“ (Vilnius: Vaga, 1978), laikraščio „Kauno diena“ prizas (1995 m.) festivalyje „Poezijos pavasaris“ už geriausią tikrovės atspindėjimą poezijoje, dvidešimt ketvirtasis 8-osios „Varpų“ literatūrinės premijos laureatas (2002 m.), trisdešimt antrasis Salomėjos Nėries literatūrinės premijos laureatas (2003 m.) už poezijos knygą „Aštuoneiliai“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2002), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis (2003 m.), dvyliktasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas (2011 m.) už ekspresyvumą, paradoksalų mąstymą, vaizdingumą, knygų vertimą, Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos laureatas (2013 m.) už eilėraščių rinkinį „Keltininkas“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013), L. Tolstojaus religinės filosofijos ir etinės minties knygos „Gyvenimo kelias“ (Kaunas: Trigrama, 2013) vertimą bei populiarių dainų tekstus, Kauno miesto savivaldybės II laipsnio Santakos garbės ženklas (2013 m.), dvidešimt ketvirtasis Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas (2015 m.) už poezijos rinktinę „Gyvenau be laikrodžio“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2014), ketvirtasis Kauno miesto savivaldybės Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatas (2014 m.) už poezijos knygą „Keltininkas“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013), dešimtasis Dionizo Poškos premijos laureatas (2018 m.) už eilėraščių knygą „Kelias į Laumes“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2017), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis (2018 m.) už indėlį į Lietuvos kultūrą ir Kauno miesto garsinimą.

 • Arvydas Juozaitis

  Pas Algimantą apsilankyti,
  pavažinėti-pasivaikščioti su juo Miesto kapinių takais – palaima.
  Laukiu pavasario, kai vėl galėsime išriedėti.
  Su EPOCHA braidai ten, kur epochos susiduria.
  Jeigu nūdienis jaunimėlis nepuola prie “Nemuno” kūrėjų, netraukia iš jų gyvybės liudijimų —
  ką sakyti?! Neseniai išgirdau: “Kad neįdomu”.
  Pasiutimas, kokie jūs neįdomūs, laikinieji…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *