MŪSŲ KOLEGAI RAŠYTOJUI EDMUNDUI JANUŠAIČIUI – KAUNO MIESTO KULTŪROS PREMIJA!

 

RAŠYTOJUI EDMUNDUI JANUŠAIČIUI – KAUNO MIESTO KULTŪROS PREMIJA!

 

Kauno miesto kultūros premijos teikimo komisija, įvertinusi 20 teikimų, šiemet pasiūlė premijas skirti penkiems menininkams. Tarp jų – ir mūsų kolega, poetas, prozininkas Edmundas Janušaitis, kurio kandidatūrą pateikė Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius.

Šiandien, kovo 12 dieną vykusiame Kauno savivaldybės Tarybos posėdyje komisijos siūlymui buvo pritarta, tad miesto kultūros premija paskirta ir mūsų kolegai Edmundui Janušaičiui!

Edmundas Janušaitis jau daug metų glaudžiai susijęs su Kauno miesto kultūriniu gyvenimu, gerai žinomas ne tik kaip rašytojas – yra dainuojamosios poezijos kūrėjas, pagarsėjęs bardas, rašomojo ir dainuojamojo žodžio dermės ieškotojas, tikras Kauno Žaliakalnio dainius. Edmundas parašė ir išleido net 19 poezijos rinkinių (pirmasis, „Bumerangas“ pasirodė dar 1989 m.), šešis romanus, išleido 6 savo dainų kompaktines plokšteles.

Vien 2022-20023 metais rašytojas buvo kaip reta produktyvus – parašytos ir išleistos eilëraščių knygos „Vėjų gaudyklė“, „Žaliakalnio ložė“, du romanai — „Su manimi ir be manęs“ ir „Čia esu aš“.

Kauno miesto kultūros premija skiriama kultūros ir meno kūrėjams už praėjusių metų sėkmingą kūrybinę ir meninę veiklą, ilgametę ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kaune, įsimintiniausią kultūros iniciatyvą, geriausią jaunojo menininko ar kolektyvo debiutą. Kasmet skiriama iki penkių premijų, vienos premijos dydis – 3 tūkst. eurų.

Nuoširdžiai sveikiname kolegą laureatą Edmundą Janušaitį!

Ramūno Guigos nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *