PETRUI PALILIONIUI – MAIRONIO LIETUVIŲ LITERATŪROS MUZIEJAUS GARBĖS NOMINACIJA

 

Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė įteikia rašytojui Petrui Palilioniui muziejaus padėką ir garbingą vardinį žymenį – “Maironio sodo obuolį”. Gražinos Venclovienės nuotrauka

Neseniai Maironio lietuvių literatūros muziejuje, pristatant rašytojo Petro Palilionio memuaristikos knygą “2-ieji memografai”, jo laukė malonus netikėtumas – muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė įteikė rašytojui Maironio lietuvių literatūros muziejaus padėką ir garbingą muziejaus vardinį apdovanojimą – „Maironio sodo obuolį“ – už poetinį žodį ir kūrybinį indėlį į lietuvių literatūros istoriją, už tyrinėjimus ir kitų lietuvių literatūros autorių kūrybinio palikimo puoselėjimą, už pasitikėjimą muziejininkais ir muziejui padovanotus vertingus eksponatus.

Rašytojas Petras Palilionis  tapo pirmuoju šios nominacijos bei garbės ženklo laureatu. 

Juk sunku išvardinti visas P. Palilionio sumanytas ir įgyvendintas iniciatyvas – jis ir knygų serijos leidybos projekto „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“ sumanytojas ir bendradarbis, knygų serijos leidybos projekto „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“ sumanytojas ir vykdytojas (nuo 2007 m.), skulptūrinio paminklo „O, brangi lietuviškoji“ poetui aušrininkui A. Višteliui-Višteliauskui sumanytojas ir įgyvendintojas (skulptorius S. Žirgulis, 1989 m.). Skulptūrinio paminklo „Metraštininkas“ garsiems Pušaloto kunigams (A. Juškai, P. Rimkevičiui, J. Jaskevičiui, A. Sabaliauskui-Žaliai Rūtai) pagerbti sumanytojas ir įgyvendintojas (kartu su žurnalistu, VĮ „Kauno radijo ir televizijos“ įkūrėju ir direktoriumi Petru Garniu) Pušaloto bažnyčios šventoriuje (skulptorius V. Ulevičius, 2009 m.). Bern. Brazdžionio literatūrinės premijos sumanytojas (steigėja Kauno m. savivaldybė, 2011 m.).

Nuoširdžiai sveikiname kolegą, džiaugiamės pelnytu jo ilgamečio triūso įvertinimu!

 

Vienas komentaras

  • Petras Palilionis (g. 1940), poetas, dramaturgas, scenaristas, eseistas, redaktorius, žurnalistas, teisininkas, šešioliktasis „Poezijos pavasario“ laureatas (1980 m.) už knygą „Mažosios poemos“ (Vilnius: Vaga, 1979), Boriso Dauguviečio premijos laureatas (1984 m.) už dramines poemas (apie A. Vištelį, A. Mickevičių, K. Binkį) „Vėjuota saulė“ (Vilnius: Vaga, 1983), Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premijos laureatas (2001 m.) už knygą „Svajojęs gražų gyvenimą“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2001), LATGA-A Aukso žvaigždė (2008 m.), Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijos laureatas (2009 m.) už reikšmingą veiklą literatūros srityje, ilgametę ir reikšmingą kultūrinę veiklą, Kauno apskrities viršininko garbės ženklas (2010 m.), pirmasis Kauno miesto savivaldybės Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatas (2012 m.) už knygą „Tautos šauklio aidai“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2011), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis (2011 m.), Kauno rašytojų Vieno lito premijos žymuo už 1999 m. įsteigtos premijos autorystę (2013 m.), dvidešimt septintasis Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureatas (2015 m.) už skaitytinę dramą „Metai Tamsčiuko atokaitoj“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2014), Kauno miesto savivaldybės II laipsnio Santakos garbės ženklas (2015 m.) už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ypač uolų ir sąžiningą darbą ir visuomeninę veiklą, LRT ir asociacijos LATGA organizuoto radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto Lietuvos radijo 90-mečiui, premijos II-osios vietos laureatas (2016 m.) už pjesę „Meilės ieškotojai“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2017), Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus Garbės ordinas (2021 m.) už prasmingą bendradarbiavimą su LŽS bei aktyvų dalyvavimą svarbiausiuose žurnalistiniuose renginiuose, Maironio lietuvių literatūros muziejaus garbės ženklo „Maironio sodo obuolys“ laureatas (2022 m.) už poetinį žodį ir kūrybinį indėlį į lietuvių literatūros istoriją, už tyrinėjimus ir kitų lietuvių literatūros autorių kūrybinio palikimo puoselėjimą, už pasitikėjimą muziejininkais ir muziejui padovanotus vertingus eksponatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *