PRAĖJUSIŲ METŲ LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS KAUNO SKYRIAUS NARIŲ KŪRYBA BEI ĮVERTINIMAI

 

PRAĖJUSIŲ METŲ LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS KAUNO SKYRIAUS NARIŲ KŪRYBA BEI  ĮVERTINIMAI

 

Gediminas Jankus

 

Pradėjome Naujuosius, pasidalinę ir padalinę sveikinimus ir linkėjimus vieni kitiems, kupini naujų užmojų, sumanymų, arba tęstinių darbų. Kauno rašytojams tradiciškai įprasta pažvelgti į praėjusius metus, prisiminti ir sudėlioti kūrybinį kraitį, pasiekimus, įvertinimus. Tikrai galima pasidžiaugti 2023-ųjų kauniečių rašytojų kūrybiniais pasiekimais, juk praėjusiais metais LRS Kauno skyriaus nariai išleido 11 knygų:

Vladas Vaitkevičius „Dabar viskas kitaip“ (eilėraščiai, eseistika, šviesuolių biografijos), Donaldas Kajokas „Dieviškos slėpynės“ (eilėraščių rinkinys ir CD), Stanislovas Abromavičius „Vaikystė priverstinėje tremtyje” anglų kalba (“Childhood in forced exile“), Ieva Rudžianskaitė „Tryliktasis mėnuo“ (eilėraščiai), Edmundas Janušaitis „Su manimi ir be manęs“ (Įžvalgų romanas), Edmundas Janušaitis „Čia esu aš“ (Atminčių romanas), Stanislovas Abromavičius, A. Žilys „Padovanok man lopšinę“ (eilės vaikams ir gaidos), Algimantas Mikuta „Languoti sąsiuviniai“ (Dešimties metų dienoraščiai), Algimantas Mikuta „Paukšteliai laksto pažemiais“ (eilėraščių rinktinė), Dovilė Zelčiūtė „Koks tavo vardas“ (eilėraščiai), Česlovas Skaržinskas „Ženklai“ (Eseistika)

Kauniečiai rašytojai pelnė ir ne vieną prestižinę literatūrinę premiją ar apdovanojimą: poetas Gvidas Latakas įvertintas Jotvingių premija ir Dionizo Poškos literatūros premija už poezijos knygą “Salos” (Vilnius: Slinktys, 2022), o poetas Tomas Vyšniauskas – Antano Miškinio literatūros premija už eilėraščių knygą “Vokais išvirkščiais” (Kaunas: Kauko laiptai, 2022).

Rašytojai Aldonai Ruseckaitei įteikta Vinco Mykolaičio-Putino literatūros premija už biografinį romaną “EMMI. V. Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys” (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2022), rašytojui Donaldui Kajokui – Dainavos krašto V. Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija už romaną “Skudurėlių šventė” (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021).

Poetas Gintaras Patackas apdovanotas Lietuvos rašytojų sąjungos Šimtmečio premija už reikšmingą, aktualią ir publicistinę pastarųjų metų kūrybą, aštrų žodį, stebinantį groteską ir gilų pėdsaką lietuvių dabartinėje poezijoje. 

Rašytojui Gediminui Jankui įteikta Kauno miesto kultūros premija už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, poetas ir leidėjas Viktoras Rudžianskas pagerbtas Kauno rajono Garbės ženklu už literatūros propagavimą, poezijos vakarų organizavimą, jaunų talentų paiešką.

Poetė Dovilė Zelčiūtė – Gimberienė sulaukė Maironio lietuvių literatūros muziejaus padėkos ir garbingo muziejaus vardinio apdovanojimo – „Maironio sodo obuolio“ – už pasitikėjimą muziejininkais ir muziejui padovanotus vertingus eksponatus – prozininko, satyriko Jurgio Gimberio archyvą. 

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *