PRISTATYTA BITĖS VILIMAITĖS NESKELBTŲ KŪRINIŲ KNYGA

 
Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje įvyko garsiosios prozininkės Bitės Vilimaitės (1943 02 16 – 2014 10 11) knygos „Rudens veidas. Juodos dienos. Pelkių drugiai“ pristatymas-sutiktuvės. Šioje knygoje sudėti niekur neskelbti rašytojos rankraščiai, kuriuos surado jos sūnėnas dr. Darius Vilimas jau po jos mirties, o knygą išleido Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka (sudarytoja – Lionė Lapinskienė. Panevėžys : Komunikacijos centras “Kalba. Knyga. Kūryba”, 2021).
Renginyje dalyvavo ir įžvalgomis bei įspūdžiais apie knygą bei B. Vilimaitės kūrybą dalinosi rašytojos sūnėnas Darius Vilimas, knygos sudarytoja Lionė Lapinskienė ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus. Ištraukas iš nebaigto romano “Pelkių drugiai” meistriškai skaitė aktorė Virginija Kochanskytė.
Aktorė Virginija Kochanskytė skaito ištrauūkas iš B. Vilimaitės romano. Sėdi rašytojos
sūnėnas, dr. Darius Vilimas.
 
B. Vilimaitės prozai būdinga ir gili gyvenimiška prasmė, užslėptos metaforos, ironijos blyksniai, jos kūryba buvo ne kartą įvertinta įvairiais apdovanojimais. Tačiau šie rankraščiai atskleidžia visai kitą rašytojos pusę. Tai neįprastas jai žanras – dramaturgija bei stambioji proza – romanas. „Rudens veidas“ ir „Juodos dienos“ – vienaveiksmės pjesės, kuriose rašytoja atsiskleidžia kaip dialogų bei išmoningai pinamos intrigos bei dramatinės kolizijos meistrė. Romanas „Pelkių drugiai“ stebina neįprasta B. Vilimaitei stilistika, vaizduojamų įvykių tragizmu ir skirtingų charakterių gausa.
 
Bitės Vilimaitės knygos sudarytoja Lionė Lapinskienė, kalba RS Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus 
Savo vaikystę ir jaunystę, iki išvykdama studijuoti, Bitė Vilimaitė praleido Kaune, Žaliakalnyje tebestovi namas, kuriame ji gyveno. Tad šios knygos atvykimas į Kauną simboliškas ir ilgai lauktas. Viliamės, kad netrukus prie namo Kaune, Žemaičių gatvėje, kuriame rašytoja gyveno per 20 metų, atsiras atminimo lenta.
B. Vilimaitės knygos sutiktuvės
 
Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Vardai ir žodžiai“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba
 

Vienas komentaras

  • Bitė Vilimaitė-Šukienė (1943-2014), prozininkė, vienuoliktoji Žemaitės literatūrinės premijos laureatė (1976 m.) už apysakos ir apsakymų rinkinį „Obelų sunki našta“ (leidykla „Vaga“, 1975), premijos laureatė (1992 m.) už geriausią ir reikšmingiausią knygą vaikams ir paaugliams – apsakymų rinkinį „Čiuožyklos muzika“ (Vilnius: Vyturys, 1991), dešimtoji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureatė (1997 m.) už apsakymų knygą „Užpustytas traukinys“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1996), pirmoji LLTI premijos laureatė (2002 m.) už novelių rinktinę „Papartynų saulė“ (Vilnius: Tyto alba, 2002), Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2003 m.) už novelių rinktinę „Papartynų saulė“ (Vilnius: Tyto alba, 2002).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *