POEZIJOS PAVASARIO 2023 LAUREATO JULIAUS KELERO VAINIKAVIMAS MAIRONIO SODELYJE

Tarptautinio poezijos festivalio “POEZIJOS PAVASARIS” 2023 laureatas poetas Julius Keleras, besibaigiant festivaliui, buvo nuoširdžiai pagerbtas ir tradiciškai vainikuotas Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Jam iškilmingai įteikta poezijos prestižiškiausia – Kauno miesto savivaldybės Maironio premija.

Vyko Lietuvos ir užsienio šalių poetų poezijos skaitymai, poetams talkino aktoriai, poezijos skaitovai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas, muzikinius kūrinius atliko akordeono virtuozas Deividas Dombovskis.

Iškilmingą renginį vedė poetai Erika Drungytė ir Tomas Vyšniauskas.

Gausiai susirinkę poezijos gerbėjai galėjo įsigyti leidyklos “Kauko laiptai” ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos knygų leidyklų kainomis.

Kauno miesto savivaldybės įsteigtą ir mecenuojamą Poezijos pavasario – Maironio premiją laureatui Juliui Kelerui įteikė ir sveikinimo žodį tarė miesto Garbės pilietė, savivaldybės Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Jūratė Norvaišienė, laureatas buvo apjuostas šiai progai skirta juosta, o LRS Kauno skyriaus vadovas Gediminas Jankus vainikavo jį ąžuolų lapų vainiku, kurį nupynė Maironio muziejaus darbuotojos. 

Kauno rašytojų ir Poezijos pavasario laureatų vardu laudaciją perskaitė poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė. Julius Keleras savo kalboje akcentavo maironiškąją tradiciją ir Dainiaus atminimą, perskaitė savo eilėraščių iš premijuoto rinkinio “Virtuvėlė pilna Ukmergės”.

Poezijos skaitymuose dalyvavo didelis būrys Kauno poetų, jiems antrino vilniečiai ir svečiai iš užsienio. Poetas, leidyklos “Kauko laiptai” vadovas Viktoras Rudžianskas pristatė leidyklos išleistą poeto Algimanto Mikutos poezijos knygą “Paukšteliai skraido pažemiais”, jis buvo pasveikintas su garbiu 80-mečio jubiliejumi.

Birutės Kairaitytės ir Maironio lietuvių literatūros muziejaus (Ramūno Guigos) nuotraukos 

 

 

Poetė Ineza Janonė

Poetas Vladas Vaitkevičius

Aktorius Petras Venslovas

Poetas Viktoras Rudžianskas

Poetė Lina Navickaitė

Poetai Justas Jasėnas, Edmundas Janušaitis, Violeta Šoblinskaitė Aleksa ir Gasparas Aleksa

 

Poetas Edmundas Janušaitis

Poetas Alis Balbierius

Poetė Violeta Šoblinskaitė Aleksa


Renginio vedėjai – poetai Erika Drungytė ir Tomas Vyšniauskas

 

Poetė Dalia Teišerskytė

 

Kunigas, poetas Skaidrius Kandratavičius

 

Maironio premijos laureatas Julius Keleras

Poetė Dalia Teišerskytė

Kunigas,poetas Justas JasėnasPoetas Mindaugas Švėgžda

Aktorė Olita DautartaitėPoetė Indrė Valantinaitė

Poetė Dovilė Zelčiūtė

Deividas Dombovskis

Miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė, miesto Garbės pilietė Jūratė Norvaišienė ir komiteto narė Audronė JankuvienėTradicinė barzdylų nuotraukaPoetas Viktoras Gulbinas

Poetas, brolis Bernardas

Vladas Vaitkevičius ir Birutė Kairaitytė

 

Poetas Gasparas Aleksa

Poetas Viktoras GulbinasPoetas Sigitas BirgelisPoetė Danutė VaskelaitėPoetas Gintaras PatackasPoetė Tautvyda Marcinkevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *