Jubiliejų švenčiančiai poetei Aldonai Elenai Puišytei – Kauno miesto, LR Seimo ir Kultūros ministerijos dėmesio ženklai (papildyta)

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus poetei Aldonai Elenai Puišytei įteikė Kauno miesto ir LR Seimo dėmesio ženklus. Mildos Kiaušaitės fotografija

Sausio 4 d. 90-mečio jubiliejų pasitikusi rašytoja Aldona Elena Puišytė – talentinga sudėtingo likimo poetė, eseistė, vertėja, jau ne vieną dešimtmetį gyvenanti ir kurianti Kaune. Ji dalyvavo rezistenciniame pasipriešinime okupacijai, bendradarbiavo antisovietinio pogrindžio spaudoje, 2007 m. A. E. Puišytei suteiktas Lietuvos laisvės kovų dalyvės (rezistentės) teisinis statusas.

Pasidabruotas LR Seimo medalis. Autorius Giedrius Paulauskis. M. Kiaušaitės fotografija

Poetė išleido per dešimt eilėraščių ir poemų rinkinių, poezijos knygų vaikams, memuarų, esė, yra Poezijos pavasario bei kitų įvairių literatūrinių premijų laureatė, buvo nominuota Nacionalinei premijai. Pasak Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininko Gedimino Jankaus, „jos lyrika ypatinga – čia sutelpa vidinės harmonijos paieška, senosios lietuvių ir baltų mitologijos motyvai, maldos ir meditacijos aidai. Kūryboje itin ryški labai reta vydūniškoji triada – Asmuo-Tauta-Pasaulis. Poetė kūrybinga, darbšti ir kupina vidinės jėgos; ji neseniai išleido naujausią savo lyrikos rinkinį „Vienintele neišsakoma būtie“. A. Puišytės talentas kaip ankstesnėse, taip ir naujausioje poezijos knygoje atsiskleidžia visu savo universalumu, tai aukšto stiliaus sakralinės ir tautinės savivokos poezija“, – įsitikinęs jis.

Iškilaus jubiliejaus proga už gyvenimo kūrybos pasiekimus poetei skirtas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis, taip pat ji pagerbta pasidabruotu LR Seimo medaliu. „Mano poezija nieko negali pakeisti, ji gali tik priminti, kad yra kur kas gilesnių dalykų, brangesnių vertybių už kasdienybės triukšmą“, – sako Aldona Elena Puišytė.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis. Autorius Petras Gintalas

Poetę pasveikinti taip pat atvyko LR kultūros viceministrė, kultūrologė, paveldo tyrinėtoja dr. Ingrida Veliutė, perdavusi jubiliatei kultūros ministro, poeto, literatūrologo Mindaugo Kvietkausko padėką už ilgametę kūrybinę veiklą, pamatinių dvasinių vertybių puoselėjimą, gilų tautos istorijos išgyvenimą ir įprasminimą įtaigiu poetiniu žodžiu bei lietuvių kalbos išsaugojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *