Aleksandro Žaltausko pomirtinės knygos pristatymas

Gali būti 1 asmuo ir tekstas vaizdas

Rugpjūčio 19 d., ketvirtadienį, 17 val. A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2, Kaunas) – anksti žuvusio poeto Aleksandro Žaltausko (1997–2020) pomirtinės pirmosios knygos „Kulniuku dangus pradurtas“ pristatymas.

Ne pirmus metus leidykla „Kauko laiptai“ Poezijos pavasario Kaune metu išleidžia debiutinį eilėraščių rinkinį šiais metais pasirinktas Aleksandras Žaltauskas. Pasak „Kauko laiptų“ vadovo, poeto Viktoro Rudžiansko, autorius buvo bene vienas įdomiausių ir perspektyviausių savo kartos poetų, spėjęs vos keletą kartų publikuotis periodikoje.
 
Viktoras Rudžianskas: „A. Žaltausko kūryba išsiskyrė lakia vaizduote, žodžių žaismu, gausiais intertekstais, joje apstu jaunatviško maištingumo ir veržlumo, bet tuo pačiu jaučiama ir pagarba tradicijai, pamatinėms poezijos vertybėms (dėmesys ritmikai, energetinės žodžio plotmės akcentavimas, alegoriškumas). A. Žaltausko poezija daugiasluoksniška, dažnai išsiskiria tradicinių naratyvų dekonstravimu ar sumoderninimu. Joje svarbūs ir lyrinis bei metaforinis lygmenys, išskiriantys autorių iš kitų jo kartos poetų, dažnu atveju linkstančių prie prozinio pasakojimo. Siurrealistinės erdvės, įvairių kultūrų ir laikmečių supynimas, neįprastų savybių priskyrimas objektams, išradingi įvaizdžių sugretinimai ir nenuspėjami minties šuoliai kuria savitą eilėraščio lauką, išsivadavusį iš banalumo ir buities apribojimų. Tiksline šios knygos auditorija laikytume pirmiausia jaunosios kartos skaitytojus: juos turėtų patraukti gaivališka A. Žaltausko poetinė kalbėsena, bekompromisė maišto dvasia, drąsus kalbėjimas apie šių laikų realijas.“
 
Poeto pirmąją knygą pristatys „Kauko laiptų“ vadovas, knygos redaktorius poetas Viktoras Rudžianskas. Apie Aleksandro Žaltausko eiles kalbės literatūros recenzentas ir kritikas poetas Tomas Vyšniauskas.
 
Pristatymo metu bus skaitoma poeto kūryba, skambės jo mėgta muzika.
 
Kviečiame pabūti kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *