Tomas Vyšniauskas. „įelektrinto piemens“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018)

Tomas Vyšniauskas. „įelektrinto piemens“ /eilėraščiai/

Pirmajame savo eilėraščių rinkinyje autorius bando trinti ribas tarp skirtingų laiko ir erdvės dimensijų, tarp kūniškumo ir metafizikos; realybės ir paralelinių pasaulių; individo potyrių ir sociumo energetikos; materijos laužyno ir būties neapčiuopiamumo bei praverti duris į žodžio energetinio lauko plotmę.

T. Vyšniauskas nevengia šiurkštesnės raiškos elementų, vaikšto ant eklektiškumo, perdėto estetizavimo ribų; apstu semiotinių ir morfologinių „žaidimų“, asociatyvių simbolių, savito eilučių laužymo; sukuria verlibrą, kuriame nestinga erdvės suvokimo interpretacijoms.

Autoriaus žodis:

gimęs 1978 m. Šakiuose. nei šakėmis ant vandens, nei šakomis į dangų. asfaltu. du dešimtmečiai žvilgčiojimo į upes Kaune. begalybė bandymų kažką gražaus pasakyti be-toninei planetos odai. bet spjaunu. ir rupūžės krenta. eilėraščių raštais margintos. priropoja pasaulio pakraštį. stebi, kaip įelektrinta viela tolyn nušokuoja raidės.

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

R. Čičelis: perviršis ir saikas (knygų apžvalga)/ Lrt.lt

Švelnioji entomologija: 2018 metų knygos / Zurnalasmetai.lt

Tomas Vyšniauskas: geras eilėraštis ne tas, kurį suprantame, o tas, kurį pajuntame / Kaipisleistiknyga.lt

Tomas Vyšniauskas: „Šešėliuose netūnojau, bet ir į tauro ragą nepūčiau“ / Atokiosstotys.lt

Į v e r t i n i m a i :

2019 m. Šiaulių rajono Zigmo Gėlės premija už pirmąją eilėraščių knygą „Įelektrinto piemens“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *