NAUJA LAIMONO INIO KNYGA “AŠTUONI KURŠMARIŲ VĖJAI”

Rašytojas Laimonas Inis yra vienas iš produktyviausių mūsų kūrėjų. Tik ką pasirodė jo nauja knyga „Aštuoni Kuršmarių vėjai“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2022), devintoji iš sakmių, legendų ir padavimų knygų ciklo. Kelis pastaruosius dešimtmečius jis atkakliai tyrinėja ir renka Žemaitijos, Klaipėdos krašto, Mažosios Lietuvos tautosaką, mitologiją, aprašo to krašto kultūros ir rašto veikėjus.         

Tekstai prasmingi, suprantami, pilni prasmės, gražių pamokymų, atkurtos istorijos žavesio. Knygoje pluoštas sakmių ir padavimų apie senuosius sembų, jotvingių, prūsų dievus, piliakalnius, kovas su kryžiuočiais, pilėnų ištvermę ir ryžtą ginant savo žemę, taip pat keliolika interpretacijų apie žymiausius Mažosios Lietuvos kultūros ir rašto veikėjus.

Įvairių kataklizmų krečiamas kraštas vis dėlto išsaugojo savo nepakartojamą dvasią, istorinę atmintį, kultūros tradicijas. Knygos pagavumu ir įdomumu galėjo įsitikinti ir mūsų svetainės skaitytojai  – praėjusiais metais skelbėme ištrauką iš  rašytojo knygos “Aštuoni Kuršmarių vėjai” (2021 09 15). L. Inis atidus kalbai, žodžiui, gamtai, vaizduodamas žmonių atkaklumą, pasiaukojimą ginant savo tikėjimą ir žemę, gyvais vaizdais bei įtaigiu žodžiu aukština meilės jėgą ir dvasios stiprybę. Šios sakmės, legendos, biografiniai etiudai – ne tik pamirštų įvykių priminimas, bet ir šiandieninio žmogaus netradicinis, kiek romantizuotas, kartais nostalgiškas žvilgsnis į tolimą praeitį, pagonišką pasaulėjautą, Mažosios Lietuvos istoriją ir kultūrą.

Linkime Laimonui prasmingų darbų ir geros kloties.

Stanislovas Abromavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *