Ieva Rudžianskaitė. „Kita“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019)

Ieva Rudžianskaitė. „Kita“ /eilėraščiai/. Dailininkė Inga Paliokaitė-Zamulskienė

„Kita“ – antroji Ievos Rudžianskaitės knyga. Jautriuose, tapybiškuose eilėraščiuose gausu kultūrinių, filosofinių, teologinių asociacijų, kartais nelengvai įžvelgiamų ar net subtiliai užmaskuotų. Poetė pastebi menkiausią gamtos detalę, smalsiai žvalgosi po „juodas pasąmonės gelmes“, vis dėlto tasai žvilgsnis ne tik jautrus, bet ir atsargus, besisaugantis, anot F. Nietzsche’ės, kad ir gelmė nepažvelgtų į tave.

Redaktorius Donaldas Kajokas

 

Tai tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris-2019 Kaune metu išleista pirmoji poezijos knyga, projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. Ieva Rudžianskaitė – jau ketvirtoji projekte debiutuojanti autorė: 2018 m. susipažinome su Karolio Barecko („Skyrybos ženklas“) poezija, 2017 m. – Linos Buividavičiūtės („Helsinkio sindromas“), 2016 m. – Egidijos Šeputytės („Sekretai ir sekreterai“). Projekto bičiulis – leidykla „Kauko laiptai“.

 

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Ramūnas Čičelis: poetinės estafetės (knygų apžvalga) / Lrt.lt

Giedrė Kazlauskaitė. „Dvilypumas“ / Pdr.lr

Neringa Butnoriūtė. Pirmosios poezijos knygos: santūrūs analitikai, pasyvus įniršis ir hipsterės epas / Zurnalasmetai.lt

Ieškant stiliaus ir savitumo: 2019-ųjų knygos / Zurnalasmetai.lt

Tomas Vyšniauskas. Šnabždėtis su laumžirgiu / Satenai.lt

Monika Bertašiūtė. Zigmo Gėlės premijos laureatė I. Rudžianskaitė, prieš 15 metų su pluošteliu poezijos nuėjusi pas vieną žymiausių rašytojų / 15min.lt

 

P r e m i j o s ,  į v e r t i n i m a i :

2020 m. Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už poeziją, išsiskiriančią giliu filosofiniu podirviu, subtilia poetine kalba, už stilingai parengtą knygą „Kita“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *