Vytautas Martinkus – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Vytautas Martinkus. Zenono Baltrušio fotografija

Kaip ir kasmet, smalsiai laukėme informacijos, kas taps Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatais. Ir labai nudžiugome sužinoję, kad jų šešetuke ir rašytojas, akademikas Vytautas Martinkus, kuris įvertintas už intelektualiosios literatūros gylį. Daugeliui skyriaus narių pažįstamas, kai kurių – ilgametis draugas, Vytautas glaudžiai susijęs su Kaunu; Kauno politechnikos institute įgijo inžinieriaus elektriko specialybę, tačiau elektriko bei kiti techniniai darbai jam, regis, rūpėjo ir teberūpi, kiek reikalinga namų ūkyje, labiau domina filosofija, grožinė literatūra, pats pradėjo rašyti apsakymus bei romanus. Naujausias kūrinys – romanas „Tavo bažnyčios rūsys“, kurį, primename, aptarė ir Gediminas Jankus.

KPI filosofijos katedros dėstytojas V. Martinkus netruko tapti Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus atsakinguoju sekretoriumi (1974 m. lapkritis – 1982 m. rugpjūtis), vėliau Kaune įgyta patirtis pravertė Vilniuje, dirbant Lietuvos rašytojų sąjungoje (1986–1988 m. valdybos sekretorius, 1988–1989 m. valdybos pirmininkas, 1989–1994 m. Lietuvos rašytojų sąjungos ir jos valdybos pirmininkas). Vytautas – išmintingas, į kitus įsiklausantis ir savo argumentuotą nuomonę turintis, išoriškai kantriai ramus, jautriai įžvalgus vadovas, profesorius, o svarbiausia – rašytojas. Pažvelkime į bibliografiją.

Sveikiname, Nacionalinės premijos laureate Vytautai! Pritariame Paties nuomonei, kad dalis laurų teisėtai priklauso ir Kaunui.

 

Kauniečių rašytojų vardu

LRS Kauno skyriaus vadovas Vidmantas Kiaušas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *