LIETUVOS RAŠYTOJŲ ŠIMTMEČIO PREMIJA IŠKILMINGAI ĮTEIKTA POETUI GINTARUI PATACKUI

Gintaras Patackas. Tomo Petreikio nuotrauka

 

LIETUVOS RAŠYTOJŲ ŠIMTMEČIO PREMIJA IŠKILMINGAI ĮTEIKTA POETUI GINTARUI PATACKUI

Šių metų gruodžio 5 d. Vilniaus Rotušėje iškilmingai įteikti Meno kūrėjų apdovanojimai. Tai jau trečią kartą Lietuvos meno kūrėjų asociacijos rengiama bendra įvairių meno sričių kūrėjų apdovanojimų ceremonija, kurioje įvertinti dailininkai, fotomenininkai, kinematografininkai, literatūros vertėjai, muzikai, rašytojai ir kiti kūrėjai.

Lietuvos rašytojų sąjungos įsteigtą Šimtmečio premiją įteikė Lietuvos rašytojų sąjungos  pirmininkė, rašytoja Birutė Jonuškaitė. 

“2021-aisiais, galvodami, kaip pažymėti Lietuvos rašytojų sąjungos  100-mečio jubiliejų, įsteigėme premiją. Pirmuoju laureatu tapo akademikas, rašytojas, filosofas Vytautas Martinkus, pernai turėjome progą apdovanoti rašytoją Vytautę Žilinskaitę“, – sakė Birutė Jonuškaitė.

LRS Šimtmečio premiją G. Patackui įteikia Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė ir pirmininkės pavaduotoja Vitalija Maksvytė. Josvydo Elinsko nuotrauka

Ji paskelbė, kad šią premiją už daugiaprasmę, ryškią ir drąsią poetinę kalbą, tapusią vienu ryškiausių moderniosios Lietuvos poezijos ženklų, už savito kelio ir kalbėjimo paiešką ir tos paieškos liudijimą pasaulio kultūrų ir tradicijų sankirtose, taip pat už originalius poezijos ir tapybos simbiozės projektus vienbalsiu LRS valdybos sprendimu pelnė poetas Gintaras Patackas.

Prizą atsiėmusi poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė – Patackienė perskaitė Gintaro Patacko padėkos žodį, o aktorius Petras Venslovas padeklamavo Gintaro Patacko eilėraštį “Amžiaus pradžia”.

Nuoširdžiai sveikiname Gintarą Patacką su prestižiniu Lietuvos rašytojų apdovanojimu!

 

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Gyvoji literatūra: kūryba, refleksijos, aktualijos“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *