Viktorui Rudžianskui – Poezijos pavasario 2020 prizas už literatūros sklaidą

Viktoras Rudžianskas. Mildos Kiaušaitės fotografija

Liepos 27 d., „Poezijos pavasario“ almanacho pristatymo metu, poetui, leidėjui Viktorui Rudžianskui įteiktas Poezijos pavasario 2020 prizas už literatūros sklaidą.

Viktoras Rudžianskas – buvęs ilgametis kultūros savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius (2004–2017), o nuo 2010 m. – leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas. 2019 m. „Kauko laiptai“ išleido 7 poezijos knygas, 2 iš jų pelnė šių metų Poezijos pavasario premijas: Ievos Rudžianskaitės poetinis debiutas „Kita“ apdovanota Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už poeziją, išsiskiriančią giliu filosofiniu podirviu, subtilia poetine kalba, už stilingai parengtą knygą; Aldonos Ruseckaitės eilėraščių rinkinys „Debesiu“ – literatūrine Salomėjos Nėries premija. Nepaisant visą pasaulį purtančių netikėtumų, 2020-aisiais „Kauko laiptai“ jau išleido 6 naujas poezijas knygas, o iki metų galo jų krūvelė turėtų gerokai ūgtelėti.

Nuo 2016 m. Poezijos pavasario Kaune metu Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriui bendradarbiaujant su „Kauko laiptų“ leidykla pasirodė 5 debiutinės poezijos knygos (Egidijos Šeputytės, Linos Buividavičiūtės, Karolio Barecko, Ievos Rudžianskaitės, Kristinos Bačiulienės), o nuo 2004 m. V. Rudžianskas surado ir pradžioje pirmomis publikacijomis, o kiek vėliau – pirmosiomis knygomis palydėjo visą būrį nūnai pagarsėjusių jaunų poetų, įvairių literatūrinių premijų laureatų.

V. Rudžianskas nuolat ne tik aktyviai dalyvauja literatūros renginiuose kaip autorius, bet ir pristato kitus poetus, rūpinasi jų kūrybos sklaida. Geografija plati – ne tik Vilnius ir Kaunas, bet ir tolimesni miestai ir miesteliai – Klaipėda, Šiauliai, Joniškis, Zarasai, Utena, Druskininkai, Tauragė, Molėtai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *