RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS NARIAI SVEIKINO SAKARTVELO IR LIETUVOS DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ 30-MEČIO PROGA

 

Balandžio 15 d. Sakartvelo ambasada Vilniaus universiteto filologijos fakultete surengė kartvelų kalbos dienai skirtą renginį „Sakartvelo draugų sambūris: apskritojo stalo diskusija Kartvelų kalbos dienos proga“.

Renginys buvo organizuotas Sakartvelo ir Lietuvos diplomatinių santykių 30-mečio bei Sakartvelo ambasados iniciatyva Vilniaus universitete veikiančių kartvelų kalbos ir kultūros kursų 10-mečio proga.

Susirinkusius pasveikino Sakartvelo ambasadorė Lietuvoje Salome Shapakidze ir Vilniaus universiteto filologijos fakulteto dekanas prof. Mindaugas Kvietkauskas.

Diskusijos dalyviai buvo iš skirtingų meno krypčių – literatūros, kino, fotografijos, taip pat akademinės bendruomenės žymūs lietuviai, kurie kalbėjo apie glaudžius ryšius su Sakartvelu, įvykdytus bendrus projektus ir savo profesines bei asmenines patirtis susietas su Sakartvelu.

Lietuvos rašytojų sąjungai renginyje atstovavo ir pranešimą apie pastarųjų dešimtmečio Lietuvos rašytojų sąjungos bendradarbiavimo su Sakartvelo kūrėjais veiklas skaitė pirmininkės pavaduotoja Vitalija Maksvytė.

Renginyje pranešimus apie savo veiklas ir santykį su Sakartvelu taip pat skaitė poetė, leidėja Greta Ambrazaitė, rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa, poetas Vladas Braziūnas, leidėjas Juozas Žitkauskas.

Susitikimo metu ambasadorė Salome Shapakidze išreiškė viltį, kad šiandienos renginys duos papildomą impulsą ir toliau aktyviai vyks bendradarbiavimas tarp šalių skirtingų sričių atstovų.

Vlado Braziūno ir Giorgi Kobakhidze nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *