RAŠYTOJO, ŽURNALISTO REDAKTORIAUS LAIMONO INIO AUTORINIS VAKARAS!

 Knyga, gamta, žmogus – mano malda, mano filosofija ir mano likimas   

 Laimonas INIS 

Laimonas Inis. M. Kiaušaitės fotografija.                                                                                                               

Rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas, visuomenininkas – taip galima pristatyti Laimoną Inį – ilgametį žurnalo “Nemunas” vyriausiąjį redaktorių. Autorinis vakaras  skiriamas rašytojo Laimono Inio 85-mečiui. Autoriaus literatūrinė ir žurnalistinė veikla: išleistos ~70  originalios apybraižų, esė, apsakymų, apysakų, romanų, eilėraščių ir kitų žanrų knygos, paskelbti 58 knygų vertimai, sudaryta ir parengta 20 leidinių, periodikoje ir leidiniuose paskelbta apie 80 grožinės literatūros kūrinių, 30 vertimų, 40 literatūros mokslo ir kritikos straipsnių, 65 knygų recenzijos, taip pat suminėtos 143 svarbesnės publikacijos periodikoje (iš viso jų išspausdinta per 3000), 39 biogramos, 12 autoriaus rašinių apie kūrybą ir save.

2023 m. išleistas “Bibliografinis sąvadas III. 2018 – 2023 m. kovas” byloja apie L.Inio pastarojo penkmečio intensyvią kūrybą. Tai 2008 m. išleisto Bibliografijos sąvado I” ir 2018 m. išleisto “Bibliografijos sąvado II” tęsinys,  kuriuose buvo apžvelgta ankstyvesnė kūryba.

Kaip ir anksčiau, rašytojo kūrybai  būdingas lyrizmas, psichologinis gilumas, taurių, dvasiškai turtingų sielų virpsių fiksavimas. Autorius daugiau dėmesio skiria istorijai, tautosakai, ypač mitologijai, aukštindamas nesenstančias vertybes – ištikimybę, pasiaukojimą, meilę žmogui ir žemei. Psichologinis autentiškumas, kalbos turtingumas, istorijos ir dabarties sąsajos – būdingos L. Inio kūrybos savybės.

Pastarąjį dešimtmetį autorius skyrė legendų, sakmių  knygoms, išleista 9, rengiama dešimtoji šio ciklo knyga. Jos – “Aštuoni kuršmarių vėjai”, “Dangaus šulinys”, “Sparnuotojo Nykštuko strėlė” – skirtos Žemaitijai, Mažajai Lietuvai. Pažymėtini romanai “Sakmė apie Apaštalų laivą”, “Sakmė apie Gervių tiltą”, poezijos rinktinė “Žiedadulkių sauja”.

Laimonas Inis – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys.  Dalyvauja ne tik literatūros vakaruose, bet ir tarptautinėse konferencijose, kur skaito pranešimus.

 Autoriniame vakare Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje š.m. balandžio 17 d. pirmadienį, 17 val. rašytojas pasidalins naujausiomis knygomis, įžvalgomis apie kūrybą, skaitymą. Vakare dalyvaus aktorius Petras Venslovas, sutartinių grupė “Kadujo”, kuri atliks kompoziciją “Vydūnas, muzika ir mes” (vadovė Laura Lukenskienė), skaitovė Vilma Urniežiūtė.

                       

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *