POEZIJOS PAVASARIS 2023 ŽYDĖS IR SKAMBĖS KAUNE GEGUŽĖS 16 – GEGUŽĖS 26 DIENOMIS

Šiemet tradicinis Poezijos pavasaris Kaune vyks gegužės 16 – gegužės 26 dienomis ir pakvies į vienuolika nemokamų renginių mieste. 
 
Ieškant naujų išraiškos formų, vengiant vis labiau įsigalinčio uolaus nusenusių tradicijų laikymosi, sustabarėjimo, šiemet 59-asis Poezijos pavasaris Kaune prasidės naujoje erdvėje – Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje. Daug metų festivalio atidarymas vykdavo Nacionalinio Kauno dramos teatro balkone – Laisvės alėjoje, šį kartą su naujais partneriais, Muzikinio teatro bičiuliais kviesime poezijos gerbėjus susitikti ir išgirsti gerai žinomų ir pagarsėjusių kauniečių poetų – Lietuvos rašytojų sąjungos narių, naujų eilėraščių sodelyje prie istorinio buvusio Valstybės teatro pastato.
 
Bene pirmą kartą dalyvauti šioje poezijos šventėje LRS Kauno skyrius pakvietė dalyvauti visus Kauno skyriaus poetus, be jokių apribojimų ar atrankų, tad kaip niekada gausus atidarymo dalyvių skaičius – septyniolika Kauno poečių ir poetų skaitys savo eiles. Muzikinio teatro vadovo pavaduotojo Rimanto Lekavičiaus rūpesčiu visiems pakaks ir laiko, ir pagarbos. Būtent jo sumanymas surengti šventę ne tik klausytojams, bet ir patiems poetams – prie teatro durų patiestu raudonu kilimu ant įrengtos pakylos žengs poetai, juos sveikins Muzikinio teatro varinių pučiamųjų kvinteto (Dainius Radomskis, Vytautas Bložė, Andrius Dirmauskas, Virginijus Norkus, Mantas Lunskys)
fanfaros ir melodijos, be poetų skaitomų eilėraščių, prisiminsime ir mus palikusius garsius poezijos meistrus. Jų posmus skaitys žinomi aktoriai skaitovai, nuolatiniai poezjos švenčių dalyviai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas.
 
Poezijos pavasaris kiek vėliau atskubės į Kauną – po dviejų dienų, nes Vilniuje ir Klaipėdoje atidarymas vyks gegužės 14-ąją. Toji diena mums visiems, ypač kauniečiams, ypatinga, tai pasipriešinimo okupaciniam režimui diena, tai mūsų didvyrio Romo Kalantos aukos diena. Būtent gegužės 14-ąją Muzikinio teatro sodelyje vyks jo pagerbimas, bus atliekama kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus “Requiem žuvusiems už laisvę” (eilių autorė poetė Dalia Teišerskytė).
 
Gegužės 16-ąją, per Poezijos pavasario šventės Kaune atidarymą raudonu kilimu prie Kauno valstybinio muzikinio teatro žengs ir savo eiles skaitys Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, Kauno skyriui priklausantys poetai:
 
Edmundas Janušaitis, Justas Jasėnas, Donaldas Kajokas, Skaidrius Kandratavičius, Gvidas Latakas, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Lina Navickaitė, Eglė Perednytė, Viktoras Rudžianskas, Aldona Ruseckaitė, Česlovas Skaržinskas, Enrika Striogaitė, Mindaugas Švėgžda, Dalia Teišerskytė, Vladas Vaitkevičius, Tomas Vyšniauskas, Dovilė Zelčiūtė. 
 
Šventės vedėjas – Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, rašytojas Gediminas Jankus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *