Poezijos pavasario laurai – poetei Dovilei Zelčiūtei

Dovilė Zelčiūtė. Mildos Kiaušaitės fotografija

Šiemet Maironio premiją, vieną svarbiausių įvertinimų, teikiamų už poeziją, ketinama skirti rašytojai Dovilei Zelčiūtei už eilėraščių rinkinį „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020). Premijos steigėja ir mecenatė – Kauno miesto savivaldybė, Komisijos sprendimą turi patvirtinti miesto Taryba. Šios premijos laureatas tampa ir tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris laureatu.

Kauno miesto Tarybos sprendimu grąžinus ir patvirtinus senąją Poezijos pavasario-Maironio premijos skyrimo tvarką, nuo 2021 m. Maironio premijos skyrimo komisiją sudaro Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus ir Kauno miesto savivaldybės atstovai. Šiais metais komisijos pirmininku buvo išrinktas poetas Antanas A. Jonynas.

Į premiją šiemet dar pretendavo Erika Drungytė už knygą „Kalnas ir miestas“ (Kauko laiptai, 2020), Vidmantas Elmiškis už knygą „Ir bus atsakyta“ (Kauko laiptai, 2020), Julius Keleras už knygą „Nepaliekantis miestas“ (Homo liber, 2020), Alvydas Valenta už knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“ (Slinktys, 2020). 

Dovilė Zelčiūtė. „Šokiai Vilniaus gatvėje“ /poezija/. Dailininkė Inga Paliokaitė-Zamulskienė, Algimanto Aleksandravičiaus fotografijos

Poetė, dramaturgė, eseistė Dovilė Zelčiūtė – dviejų dešimčių knygų autorė, daugiau kaip pusė iš jų – poezijos. 1991 m. pirmuoju eilėraščių rinkiniu „Akligatvio erdvė“ debiutavusi rašytoja per kūrybos dešimtmečius išgrynino autentišką, atpažįstamą poetinį stilių, visa jėga atsiskleidžiantį naujausioje jos eilėraščių knygoje „Šokiai Vilniaus gatvėje“. Čia poetė jautriai, asmeniškai, įtaigiai prabyla apie atsisveikinimo su artimuoju skausmą, o kasdienybė ir buitinės detalės sklandžiai derinamos su krikščioniškomis frazėmis ir ženklais, taip žengiant žingsnį transcendencijos link.

Vienas didžiausių šalies kultūrinių renginių Poezijos pavasaris šiemet vyks birželio 27–liepos 11 dienomis. Poezijos pavasario laureatės vainikavimo bei Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikimo šventė numatyta liepos 9 d., penktadienį, 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Detali festivalio renginių Kauno mieste bei rajone programa – jau netrukus. Pagrindiniai festivalio organizatoriai – Rašytojų klubas ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

 

Organizatorių informacija

Vienas komentaras

  • Dovilė Zelčiūtė (g. 1959), poetė, dramaturgė, eseistė, redaktorė, žurnalistė, pedagogė, Salomėjos Nėries prizas (2004 m.) už poezijos knygą „Lapkričio pratimėliai“ (Kaunas: Nemunas, 2003), J. Lindės-Dobilo premijos laureatė (2005 m.) už poezijos rinktinę „Atgal į vandenį“ (Vilnius: Tyto alba, 2004), Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos laureatė (2009 m.), Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijos laureatė (2013 m.) už knygas „Paleisk mano ranką“ (Vilnius: Versus Aureaus, 2011) ir „Po repeticijos“ (Vilnius: Alma Littera, 2011), Vieno lito premijos laureatė (2019 m.) už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis (2019 m.) už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir Kauno miesto garsinimą, Jono Aisčio literatūrinės premijos laureatė (2019 m.) už eilėraščių knygą „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis (2020 m.), devynioliktoji Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatė (2021 m.) už eilėraščių rinkinį „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020), devintoji Maironio premijos laureatė (2021 m.) už knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020), „Poezijos pavasario“ laureatė (2021 m.) už knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *