Dalia Poškienė. „Laimonas Inis: Iš Žemaičių Žemės sugrįžus“

Turtingas kelionėmis rašytojo Laimono Inio ruduo. Šiais metais išleista knyga „Dangaus šulinys“, skirta Žemaitijai, – jau aštuntoji iš legendų, sakmių ciklo.

Įsimintini susitikimai su kraštiečiais Mažeikių rajone. Židikų kultūros centre kartu su Židikų biblioteka surengtame literatūros vakare rašytojas lankėsi rugsėjo pirmomis dienomis. Kitas susitikimas vyko Ritinėje, kur bendruomenė surengė Ritinės kaimo 460 metų paminėjimo šventę. Turiningoje šventės programoje, šalia Mažeikių teatro, įvairių kolektyvų, rašytojas pristatė ne tik naująją knygą, bet ir apžvelgė kūrinius, skirtus gimtojo krašto žmonėms. O jų gausiame kūrybos aruode – ne vienas. Prisiminti šios Žemaičių žemės iškilūs žmonės, vietovės, kur gyveno, kūrė Vaižgantas (Laižuvoje). Leckava, Židikai, kur dienas leido Marija Pečkauskaitė (Šatrijos Ragana), Antanas Vienažindys.

Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos Miško filiale

„Dangaus šulinį“ sutiko ir Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Miško filialas, kur dalyvavao nemažas L. Inio kūrybos mylėtojų būrys. Dar vienas susitikimas su kraštiečiais vyko Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje. Literatūros vakarą vedė skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė. Kartu su renginio dalyviais pasidžiaugta šio krašto šviesuoliais. Naujoji knyga iliustruota žemaičių dailininkų, gyvenusių išeivijoje, darbais. Tarp jų – ir vieno garsiausių lietuvių dailinkų pasaulyje – Prano Gailiaus, kilusio iš Mažeikių.

Sigitas Šamborskis, Zoselė Kynienė ir Laimonas Inis

Kartu su rašytoju svečiavosi ir Kaliningrado lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis. Prieš susitikimą bibliotekoje aplankyta pusę amžiaus gyvenusi ir Ragainėje dirbusi šviesuolė Zofija Kynienė. Tai ji, didžioji lietuvybės puoselėtoja, sergėjo ten įkurtą Mažvydo biblioteką, skleidė lietuvišką žodį ir puoselėjo kalbą, o šįsyk kartu su ją aplankiusiais svečiais aptarė Kaune rengiamą konferenciją, skirtą M. Mažvydo 500-osioms gimimo metinėms.

Apie tai kalbėta ir susitikime su skaitytojais Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje.

 

Straipsnio autorės fotografijos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *