Dalia Poškienė. „Apie Poetą vasaros pievose…“

Renginio vedėja, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė

Dalia Poškienė

 

Apie Poetą vasaros pievose…

 

Lapkričio 17 d. tęstinis bendruomenės centro „Žaliakalnio aušra“ renginys „Tu ant Žalio kalno gyveni“, organizuojamas drauge su XXVII knygos mėgėjų draugija, į susitikimą su žaliakalniečiais Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos konferencijų salėje pakvietė rašytoją, poetą, vertėją ir publicistą Vladą Vaitkevičių. Autorius susirinkusiems pristatė naujausią, pirmąją savo prozos knygą „Poetas vasaros pievose“. Leidinį fotografijomis iliustravo Birutė Kairaitytė-Vaitkevičienė.

Didelę kūrybinę kraitę sukaupęs autorius į skaitytoją prabyla pasakodamas savo gyvenimo ir kūrybos kelią, susitikimus su žymiais ir mažiau girdėtais literatūros kūrėjais – Pauliumi Širviu, Broniumi Radzevičiumi ir kitais. Renginio vedėja, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė apžvelgė V. Vaitkevičiaus kūrybą, literatūros renginius, kuriuos organizavo knygos leidėjai – Pasaulio lietuvių centras. Paminėta poeto bendrystė su G. Deržavino rusų literatūros klubu – Aleksandras Ravve yra išvertęs 18 Vlado eilėraščių, kurie publikuoti klubo leidžiamame  literatūros almanache (išėjo 5).

Rašytojas Vladas Vaitkevičius

Autoriaus kūrybos ištraukas iš naujosios knygos skaitė LUMA Kauno skyriaus narė Vilma Urniežiūtė.  

Lapkričio 7-ąją vyko ir 21-osios Šiaurės šalių literatūros savaitės baigiamasis renginys. Apie Baltijos ir Šiaurės šalių literatūrų draugystę priminė D. Poškienė, įvardijusi, kad ir V. Vaitkevičius, už savo kūrybą pelnęs ne vieną premiją ir padėką, laimėjęs J. Aisčio literatūros premiją, įsirašo į Baltijos šalių kūrėjų sąrašą. D. Poškienė Ji taip pat apžvelgė ir XXVII knygos mėgėjų draugijos leidybinę veiklą, pasidžiaugė, kad, bendraujant su Pasaulio lietuvių kultūros centru, kasmet išleidžiama nemažai originalių kauniečių darbų.

Kaip padėką ir sveikinimą susirinkusiems dovanojo Bendruomenės centro „Žaliakalnio aušra“ choras „Gaida“. Kaip tik šio choro aktyviausieji dalyviai po šv. Mišių buvo apdovanoti Kauno Kristaus prisikėlimo parapijos klebono monsinjoro Vytauto Grigaravičiaus padėkos raštais. Apie tarnystę Dievui, apie kiekvieno iš susirinkusiųjų tarnystę ir atsidavimą artimui, apie toleranciją ir dalijimąsi gerumu kalbėjo šventės dalyvius pasveikinti atvykę monsinjoras Vytautas Grigaravičius.

 

Po literatūrinio-muzikinio renginio dalyviai dar turėjo galimybę aplankyti dailininko, poeto Gvido Latako parodą, veikiančią Bazilikos galerijoje.

Birutės Kairaitytės-Vaitkevičienės fotografijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *