Tomas Kavaliauskas. „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“ (Vilnius: „Alma littera“, 2016)

Romanas „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“ skaitytoją nukelia į 1990-uosius. Nepriklausomybės laisve alsuojančio Kauno senamiestis slepia aukštais mūrais apjuostą kunigų seminariją. Pagrindinis herojus Tomas įkūnija į dievoiešką pasinėrusį žmogų, lemtingai sustojusį ties paskutiniąja kelio į kunigystę pakopa.

Toji kelionė į kunigystę kupina nuotykių ir netikėtumų: Velyknaktį sutiktas nepažįstamasis pernelyg panašus į Kristų, bažnyčioje įvyksta stebuklas, o seminarijos auditorijoje paaiškėja, kad Jėzus daug ko nemokė, ko moko Bažnyčia.

Kaip ir „Altorių šešėly“, pagrindinis herojus neišvengia meilės pagundų. Tik diakonas Tomas, skirtingai nei Vinco Mykolaičio-Putino kunigas Liudas Vasaris, meilės klausimą sprendžia pačioje celibato mekoje – seminarijoje. Šimto devyniasdešimt devynių brolių Kristuje apsuptyje.

Tomo Kavaliausko romanas – tai atvirai parašyta knyga apie klierikų ir jų mokytojų pasaulį, kuris, atitvertas kunigų seminarijos sienomis, iki šiol lieka pasauliečiams menkai pažįstamas, suprantamas, todėl visada paslaptingas.

Herkus Kunčius

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

Nauja Tomo Kavaliausko knyga – šių laikų „Altorių šešėly“  / 15min.lt

Dingusi kunigų seminarijos civilizacija. Pokalbis su Tomu Kavaliausku / Literaturairmenas.lt

Irma Stasiulienė. „Tomo Kavaliausko romanas „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“: trys požiūriai“ / Kulturpolis.lt

Rūta Bagdanavičiūtė. „Ar vynas virsta Kristaus krauju?“ / Literaturairmenas.lt

Andrius Martinkus. „Skaitant naująjį ir prisimenant senąjį romaną apie altorių šešėlius.“ / Kultūros barai, 2016, Nr. 2, p. 8690.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *