„Lyrika plius“. Sudarė Kęstutis Navakas (Vilnius: Alma littera, 2019)

„Lyrika plius“. Sudarė Kęstutis Navakas /66 autorių eilėraščiai ir jų komentarai/

Šioje knygoje – 66, sudarytojo nuomone, svarbiausi šiuolaikiniai lietuvių poetai ir poetės. Galima knygą vadinti jubiliejinių Atkurtosios Lietuvos metų poetiniu skerspjūviu. Tarp jų – kauniečiai Algimantas Mikuta, Aldona Elena Puišytė, Gintaras Patackas, Donaldas Kajokas, Viktoras Rudžianskas, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Auris Radzevičius-Radzius, Dovilė Zelčiūtė, Erika Drungytė, Daiva Čepauskaitė ir Gvidas Latakas.

Kiekvienas autorius/-ė knygai atrinko po vieną savo eilėraštį ir parašė to eilėraščio komentarą. Visi komentarai (iš esmės – savarankiški eseistiniai tekstai) rašyti specialiai šiai knygai.

Jie nepaaiškins kas yra poezija, nes tai nepaaiškinama, tačiau komentarų įvairovė rodo, kad į ją einama iš pačių skirtingiausių pusių. Komentarai itin intriguojantys ir daugelį skaitytojų žavės bei stebins.

Knyga tiesiog būtina visų lygių švietimo įstaigų bibliotekoms, apstu medžiagos tiek gimnazistų rašiniams, tiek studentų magistriniams, tiek mokytojų ir dėstytojų apmąstymams. O ir bet kuriam skaitytojui ji suteiks daugybės atradimų džiaugsmo.

Sudarytojas nepridėjo biobibliografijų, interneto laikais tai neturi prasmės. Daugiausia informacijos rasite adresu rasytojai.lt.

Jei dar dvejojate ar įsigyti šią knygą – tiesiog perskaitykite autorių pavardes viršelyje. Ir viskas taps aišku.

Kęstutis Navakas

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i u s :

K. Navakas: nemiegu ant erškėčių vainiko, turiu daug darbų / Kauno.diena.lt

Elžbieta Banytė. Pliusai ir tarpinės (knygų apžvalga) / Lrt.lt

Ramūnas Čičelis. Poezijos knyga „Lyrika plius“: net metafora ir net žaidimas / Kauno.diena.lt

Ieva Rudžianskaitė. Ieškojimo žavesys / Satenai.lt

Monika Bertašiūtė. Poetai apie K.Navako sudarytą „Lyriką plius“: tai – Kęstučio vakarėlis, į kurį jis mus subūrė / 15min.lt

Giedrė Kazlauskaitė. „Jauniausieji yra drugeliai“/ Pdr.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *