„Dievo ir savęs link: kunigo Ričardo Mikutavičiaus pamokslai ir mintys, 1994–1998 metai“. Sudarytoja Birutė Vaišnienė (Kaunas: Lututė, 2018)

„Dievo ir savęs link“ /kunigo Ričardo Mikutavičiaus pamokslai ir mintys, 1994–1998 metai/

Tragiškai žuvęs kaunietis rašytojas Ričardas Mikutavičius (1935 02 26–1998 07 01) buvo labai populiarus įvairiose bažnyčiose tarnavęs kunigas. Jam neprieštaraujant, įrašyta nemažai dvasininko pamokslų, kurie iššifruoti sugulė į solidžios apimties knygą. Kaip pratarmėje rašo rinkinio sudarytoja Birutė Vaišnienė, „perduoti kun. R. Mikutavičiaus unikalią nuolankią tarnystę, jo paties susikaupimą – tarsi išėjimą iš savęs, šlakstymą vandeniu, neįmanoma, tačiau Jis giliausia prasme liudijo krikščionybės esmę – Dievo ir žmogaus santykį, kuris Mesijuje buvo įgavęs asmenišką šviesumą. Kiekviename žmoguje matė „Brolį“, matė Kristų jame. Pamokslus sakydavo labai įtikinamai, skelbė Dievą – mylintį, gailestingą, atlaidų, žmogų gelbėjantį…“

 

Šiandien reikia save sutverti ir savyje atverti dvasinį plotą minties ir Dievo poveikiui, kad šviesa daugintųsi ir apimtų visą tautą. Teateina šviesa, teatsidengia plota, kuriais mes priimsime Dievo galybę.

Kun. R. Mikutavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *