STASIO BABONO KNYGOS “POŽEMINĖ SANKRYŽA” PRISTATYMAS-SUTIKTUVĖS

Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13) vyks rašytojo
Stasio Babono knygos „Požeminė sankryža“ pristatymas. Šiemet leidyklos „Naujasis lankas“ išleistą prozos knygą sudaro įvairaus pobūdžio apsakymai ir apysaka „Laisvės karys“. Autorius, gerai pažindamas aklųjų ir silpnaregių žmonių psichologiją ir buitį, meistriškai perteikia jų jausmus, meilės ir artumo troškimą, norą pažinti aplinkinį pasaulį. Renginyje dalyvaus autorius Stasys Babonas, rašytojas Petras Venslovas, aktorė Olita Dautartaitė, saksofonininkas Ramūnas Dambrauskas. Moderuos rašytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus.
Savitą rašytojo S. Babono mąstymą atspindi jo stilius: kartais jis psichologizuotas, minorinis, iškilmingas, o kartais pašaipus, net groteskinis. Įdomus autoriaus požiūris į istorinius vingius: į pokarį, į kolūkinį gyvenimą, į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Apysakoje „Laisvės karys“ susitinka Vytautas Didysis ir Romas Kalanta…
Prieš pradėdamas rašyti, autorius Vilniaus universitete studijavo psichologiją. Aklųjų ir silpnaregių žmonių pasaulį pažino iš arti, jau daugiau nei septyniolika metų dirbdamas Kauno aklųjų ir silpnaregių centro direktoriumi. Nenuostabu, kad ir pirmasis autoriaus eilėraštis ir apsakymai buvo išspausdinti neregių literatų almanache „Vaivorykštė“. 
Be apsakymų jis yra parašęs du romanus – „Klystžvakės šaukia“ (2003) ir „Žuvų gyvenimai šulinyje“ (2011), pasaką vaikams – “Karvedys Agilius” (2019). Šiuo metu S. Babonas rašo naują romaną „Jakovo rožinis“ apie XVI amžiaus gyvenimą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. 

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Vardai ir žodžiai“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *