VAKARAS, SKIRTAS V. MYKOLAIČIUI-PUTINUI IR KNYGAI APIE JĮ. FOTOREPORTAŽAS

 
VAKARAS, SKIRTAS VINCUI MYKOLAIČIUI-PUTINUI IR KNYGAI APIE JĮ. FOTOREPORTAŽAS 
 
Vasario 10-ąją Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Aldona Ruseckaite. Į paskutiniojo jos romano „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ pristatymą rinkosi gausus būrys kazlųrūdiečių. „EMMI“ – knygos pavadinimas sudarytas iš keturių pirmųjų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų vardų raidžių – motinos Magdalenos, sesers Magdalenos, žmonos Emilijos ir mūzos Irenos.
Tai penktasis Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias Lietuvos literatūros asmenybes. Autorė remiasi archyvine medžiaga, romane nemažai panaudota ir niekur neskelbtų faktų, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės. Šiemet, sausio 6-ąją, minėjome 130-ąsias iškilaus mūsų kraštiečio rašytojo metines.
Vakaro metu rašytoja A. Ruseckaitė ne tik analizavo romano fabulą padiktavusius faktus, aprašomų asmenybių charakterius bei to meto visuomenės gyvenimą, bet ir atskleidė kai kurias detales iš Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo, kurios romane neaprašytos. Buvo paliestos ir kitų to laikmečio žymių rašytojų gyvenimo detalės.
Vakaras buvo kupinas ne tik pasakojimų, bet ir nuostabios muzikos bei gražiausios meilės poezijos.
Paradoksas, tačiau gražiausią meilės lyriką V. Mykolaitis-Putinas sukūrė būdamas jau brandaus amžiaus, susižavėjęs buvusia savo studente. Šias eiles vakaro metu puikiai perteikė Žibutė Šilingienė.
Muzikinę nuotaiką kūrė žinomi atlikėjai Birutė Pavalkienė (fortepijonas) ir Valdas Andriuškevičius (klarnetas), bei pradedantis, tačiau labai talentingas atlikėjas Dovydas Stralkus (vokalas). Dovydas – mokytojos B. Pavalkienės mokinys Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos Suaugusiųjų saviraiškos ugdymo programoje. Vakaro metu skambėjo muzika, kuri, tikriausiai, skambėdavo ir paties V. Mykolaičio – Putino, labai mėgusio muziką, namuose.
 
Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Rašytoja Aldona Ruseckaitė
Sveikinimai ir gėlės rašytojai
Skaitytojų ir gerbėjų eilė
Garsus klarnetistas Valdas Andriuškevičius
Įdėmūs klausytojai 
Talentingas jaunasis dainininkas Dovydas Stralkus ir jo mokytoja, pianistė Birutė Pavalkienė 
Garsusis klarnetistas Valdas Andriuškevičius
Skaitovė Žibutė Šilingienė jautriai perteikė V. Mykolaičio-Putino meilės lyriką 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *