Salomėjos Nėries literatūrinė premija skirta rašytojai Aldonai Ruseckaitei

Aldona Ruseckaitė. Mildos Kiaušaitės fotografija

Vilkaviškio rajono savivaldybė paskelbė, kad šių metų literatūrinės Salomėjos Nėries premijos laureate už eilėraščių rinkinį „Debesiu“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019) tapo rašytoja Aldona Ruseckaitė. Jos kandidatūrą vienbalsiai palaikė tiek vertinimo komisijos nariai, tiek daugelis apklaustųjų. Taip pat premijai buvo pasiūlytos Enrika Striogaitė už poezijos knygą „Žmonės“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2019) ir Paulina Žemgulytė už eilėraščių rinkinį „Šiaurinio dangaus“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019).

Akcentuota, kad A. Ruseckaitės kūryba artima S. Nėries eilėraščių pasaulėjautai, be to, abi poetės kilusios iš tos pačios žemės. Pasak dr. Ievos Rudžianskaitės, A. Ruseckaitės poezijoje justi, kad „visa, kas matoma plika akimi, kažkaip paslaptingai susiję su tuo, kas nematoma“. Kaip pastebi dr. Ramūnas Čičelis, „knygos „Debesiu“ eilėraščiai yra pilni aistros gyventi, mylėti ir būti, neprarandant ir išmintingo požiūrio į save ir kitus galimybės“ – argi ne panašus vitališkumas, grožio ir kančios gelmė užburia ir skaitant S. Nėries kūrinius? Svarbu ir tai, kad A. Ruseckaitė savo naujausiame romane „Padai pilni vinių“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019) gilinasi į S. Nėries asmenybės ir kūrybos sinergiją. Praėjusiais metais minėtąsias knygas autorė pristatė daugiau kaip pusšimtyje šalies bibliotekų, muziejų, mokyklų.

Premija – 600 eurų bei meno dirbinys (drožinys) laureatei bus įteikti per Poezijos pavasario šventę, kuri šiemet vyks antroje vasaros pusėje, liepos 26 d. – rugpjūčio 9 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *