Rašytojui Petrui Palilioniui įteiktas žurnalistų Garbės ordinas

Rašytojas, žurnalistas, Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas Petras Palilionis ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus vadovas, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkas Vidas Mačiulis. Ramūno Guigos fotografija

Dvidešimt devintajame Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus Spaudos baliuje buvo pagerbti plunksnos broliai ir sesės. Įteiktos ne tik garbingos Vinco Kudirkos, Vytauto Gedgaudo, Petro Babicko premijos. Kartu su kitais šventės dalyviais buvo įvertintas ir rašytojas, Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas PETRAS PALILIONIS, kuris daug metų paskyrė eterio žurnalistikai.

Lietuvos radijo 95-mečio ir asmeninio jubiliejaus proga kolegai Petrui Palilioniui už prasmingą bendradarbiavimą su LŽS bei aktyvų dalyvavimą svarbiausiuose žurnalistiniuose renginiuose buvo įteiktas Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus Garbės ordinas. Rašytojas Petras Palilionis, nustebintas tokio įvertinimo, Kauno žurnalistų namams padovanojo savo naujausią knygą „2-ieji memografai“ su autografu. Vienas žurnalistai sakė, kad šią knygą skaitys su tokiu pat įdomumu kaip ir Juozo Baltušio memuarus. Ir ne dėl to, jog „2-uosiuose memografuose“ yra skyrius (Iš pažinties su Juozu Baltušiu) „Sakmė apie Nobelio premijos kandidatą, arba Kreivų veidrodžių karalijoje“. Rašytojas P. Palilionis antruosiuose memografuose taip pat savaip įamžino amžinybėn iškeliavusius kauniečius – aktorių Algimantą Masiulį ir žurnalistikos profesorių Leoną Gudaitį.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus informacija

 

Vienas komentaras

  • Petras Palilionis (g. 1940), poetas, dramaturgas, scenaristas, eseistas, vertėjas (į anglų k.), redaktorius, žurnalistas, teisininkas, šešioliktasis „Poezijos pavasario“ laureatas (1980 m.) už knygą „Mažosios poemos“ (Vilnius: Vaga, 1979), Boriso Dauguviečio premijos laureatas (1984 m.) už dramines poemas (apie A. Vištelį ir A. Mickevičių), Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premijos laureatas (2001 m.) už knygą „Svajojęs gražų gyvenimą“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2001), LATGA-A Aukso žvaigždė (2008 m.), Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premijos laureatas (2009 m.) už reikšmingą veiklą literatūros srityje, ilgametę ir reikšmingą kultūrinę veiklą, Kauno apskrities viršininko garbės ženklas (2010 m.), Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatas (2011 m.) už knygą „Tautos šauklio aidai“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2011), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis (2011 m.), Kauno rašytojų Vieno lito premijos žymuo už 1999 m. įsteigtos premijos autorystę (2013 m.), dvidešimt septintasis Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureatas (2015 m.) už skaitytinę dramą „Metai Tamsčiuko atokaitoj“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2014), Kauno miesto savivaldybės II laipsnio Santakos garbės ženklas (2015 m.) už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ypač uolų ir sąžiningą darbą ir visuomeninę veiklą, LRT ir asociacijos LATGA organizuoto radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto Lietuvos radijo 90-mečiui, II vietos ir premijos laureatas (2016 m.) už pjesę „Meilės ieškotojai“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2017), Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus Garbės ordinas (2021 m.) už prasmingą bendradarbiavimą su LŽS bei aktyvų dalyvavimą svarbiausiuose žurnalistiniuose renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *