RAŠYTOJO, ŽURNALISTO, REDAKTORIAUS LAIMONO INIO AUTORINIS JUBILIEJINIS VAKARAS

 

RAŠYTOJO, ŽURNALISTO, REDAKTORIAUS LAIMONO INIO AUTORINIS VAKARAS

 

Balandžio 17 dieną  Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įvyko rašytojo, žurnalisto, redaktoriaus Laimono Inio autorinis vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“. Jaukiame, nuoširdžiame autoriniame vakare dalyvavo L. Inis, aktorius Petras Venslovas, sutartinių grupė „Kadujo“, kuri atliko visus sujaudinusią ir pakylėjusią giesmių ir dainų kompoziciją „Vydūnas, muzika ir mes“ (vadovė Laura Lukenskienė), skaitovė Vilma Urniežiūtė.

 

Sutartinių grupė “Kadujo”

Rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas, visuomenininkas – taip galima pristatyti Laimoną Inį, ilgametį žurnalo „Nemunas“ vyriausiąjį redaktorių. Šis vakaras buvo skirtas rašytojo 85-mečiui. Unikali ir itin plati autoriaus literatūrinė ir žurnalistinė veikla: išleista per 70 originalių apybraižų, esė, apsakymų, apysakų, romanų, eilėraščių ir kitų žanrų knygų, paskelbti 58 knygų vertimai, sudaryta ir parengta 20 leidinių, periodikoje ir leidiniuose paskelbta apie 80 grožinės literatūros kūrinių, 30 vertimų, 40 literatūros mokslo ir kritikos straipsnių, 65 knygų recenzijos, taip pat minėtinos 143 svarbesnės publikacijos periodikoje (iš viso jų išspausdinta per 3000), 12 autoriaus rašinių apie kūrybą ir save.

Autorinį vakarą veda XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė

Laimonas Inis ir LRS Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus

2023 m. išleistas „Bibliografinis sąvadas III. 2018–2023 m. kovas“ byloja apie L.Inio pastarojo penkmečio intensyvią kūrybą. Tai 2008 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas I“ ir 2018 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas II“ tęsinys, kuriuose buvo apžvelgta ankstyvesnė kūryba.

Karaliaučiaus krašto lietuvių visuomenės veikėjas Sigitas Šamborskis

Kaip ir anksčiau, rašytojo kūrybai būdingas lyrizmas, psichologinis gilumas, taurių, dvasiškai turtingų sielų virpesių fiksavimas. Autorius daugiau dėmesio skiria istorijai, tautosakai, ypač mitologijai, aukštindamas nesenstančias vertybes – ištikimybę, pasiaukojimą, meilę žmogui ir žemei. Psichologinis autentiškumas, kalbos turtingumas, istorijos ir dabarties sąsajos – būdingos L. Inio kūrybos savybės.

 

Pasaulio lietuvių centro vadovas Valdas Kubilius, rašytojas Laimonas Inis, skaito aktorius Petras Venslovas

Pastarąjį dešimtmetį autorius skyrė dėmesį legendų, sakmių knygoms, išleistos 9, rengiama dešimtoji šio ciklo knyga. Jos – „Aštuoni kuršmarių vėjai“, „Dangaus šulinys“, „Sparnuotojo Nykštuko strėlė“ – skirtos Žemaitijai, Mažajai Lietuvai. Pažymėtini romanai „Sakmė apie Apaštalų laivą“, „Sakmė apie Gervių tiltą“, poezijos rinktinė „Žiedadulkių sauja“.

Skaitovė Vilma Urniežiūtė

L.Inis – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys. Dalyvauja ne tik literatūros vakaruose, bet ir tarptautinėse konferencijose, kur skaito pranešimus. Aplankytos rašytojų tėviškės, publikacijos laikraščiuose „Draugas“, „Dirva“, „Kauno diena“, kelionės, susitikimai – aktyvaus, nepailstančio kūrėjo kraitė. 

Sveikina aktyvus XXVII knygos mėgėjų daugijos narys, visuomenės veikėjas dr. Raimundas Kaminskas

Apie tai bei apie savo kūrybos impulsus autoriniame vakare išsamiai pasakojo pats Laimonas Inis, o Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities vadovas Vidmantas Mačiulis, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, garsusis Karaliaučiaus krašto lietuvių visuomenės veikėjas Sigitas Šamborskis, Pasaulio lietuvių centro vadovas Valdas Kubilius apibūdino įvairius Laimono Inio kūrybos ir veiklos aspektus. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus vadovas Vidas Mačiulis, rašytojas Laimonas Inis ir LRS Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus

Autorinį vakarą vedė XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė, L. Inio kūrybą skaitė aktorius Petras Venslovas, skaitovė Vilma Urniežiūtė.   

Fotomeistro Simono Ginevičiaus ir Gedimino Jankaus nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *