POEZIJOS PAVASARIS 2023 KAUNE. “VĖJO DŽIAZAS” – PRIEŠKARIO AVANGARDAS IR NŪDIENA

POEZIJOS PAVASARIS 2023 KAUNE. “VĖJO DŽIAZAS” – PRIEŠKARIO AVANGARDAS IR NŪDIENA 
 
Gegužės 24 d. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje neįprastai nuvilnijo nutriukšmavo numanifestavo šokiruojantis
VĖJO DŽIAZAS,
avangardistinės poezijos vakaras, skirtas prieškario garsiajam modenistui keturvėjininkui Juozui Žlabiui-Žengei (1899 – 1992).

Juozas Žlabys Žengė

Skambėjo ir šiai dienai drąsios savo forma ir tematika J. Žlabio- Žengės eilės, apie jo gyvenimą ir kūrybą išsamiai pasakojo poetas, literatūros kritikas Tomas Vysniauskas, priminęs ir dramatiškus šio poeto ir Lietuvos karininko gyvenimo tarpsnius, bolševikinę tremtį ir pokario ignoravimą.
Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Vytautas Martinkus sveikina Juozą Žlabį-Žengę, iš RS Kauno skyriaus vadovo Petro Palilionio rankų gavusį Rašytojų sąjungos pažymėjimą. 1990 m. Iš Petro Palilionio asmeninio archyvo
 
Poetai Lina Navickaitė-Greičiuvienė, Tomas Vysniauskas, Edmundas Janušaitis, kunigas Skaidrius Kandratavičius, brolis Bernardas skaitė savo eilėraščius, rašytojas Gediminas Jankus prieškario gramofonu grojo lietuviškas archyvines šelako plokšteles – Kavalerijos, Fanfarų, Pergalės lietuviškus karinius maršus, Prezidento Smetonos maršą bei kitus 1930-ųjų įrašus, aktorė Olita Dautartaitė skaitė lietuvių poetų eiles.
 
Dėkojame B. ir V. Sruogų namų – muziejaus šeimininkėms Birutei Glaznerienei ir Kristinai Grigonytei – Šerpenskienei už svetingumą.  
Poetai Lina Navickaitė, Edmundas Janušaitis, Tomas Vyšniauskas
Aktorė Olita Dautartaitė, brolis Bernardas – Saulius Belickas 
Rašytojas Gediminas Jankus
Lina Poetai Lina Navickaitė, Edmundas Janušaitis, Tomas Vyšniauskas
Aktorė, poezijos skaitovė Olita Dautartaitė
Audronė Jankuvienė
Poetas, kunigas Skaidrius Kandratavičius
Rašytojas Gediminas Jankus su prieškario lietuviškais kariniais maršais
Kunigas, poetas Skaidrius Kandratavičius, poetė Lina Navickaitė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *