POEZIJOS FESTIVALIUI – 60. PIRMASIS POEZIJOS PAVASARIS, PIRMASIS LAUREATAS JUSTINAS MARCINKEVIČIUS

 

POEZIJOS FESTIVALIUI – 60. PIRMASIS POEZIJOS PAVASARIS, PIRMASIS LAUREATAS JUSTINAS MARCINKEVIČIUS

Netrukus, gegužės 12 d. visoje Lietuvoje prasidės jubiliejinio, 60-ojo tarptautinio poezijos festivalio “Poezijos pavasaris” 2024 renginiai.  

Graži proga prisiminti šventės ištakas ir pradžių pradžią. Štai kaip poetas, ilgametis Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Petras Palilionis 2004 metais apibūdino pirmąją Poezijos šventę Palemone: “Šiai nuotraukai, pasiskolintai iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus fondų, jau keturiasdešimt metų. Joje pirmasis Poezijos pavasaris Palemone, pirmasis jo laureatas Justinas Marcinkevičius, pirmasis šių literatūros iškilmių palydovas – lietus…” (Petro Palilionio tekstas iš leidinio „…pradžioje buvo poetai…“ Kaunas, 2004)

 

Taip, būtent mūsų garsusis Dainius Justinas Marcinkevičius buvo Poezijos šventės sumanytojas ir pirmasis laureatas. Poezijos pavasario 1965 laureatu jis tapo už poemą “Donelaitis” apie kurią yra pasakęs: „Manau, kad mano asmeninis Sąjūdis prasidėjo nuo 1964 m., nuo poemos „Donelaitis“.

 

Privalom iš savęs
kažką išmesti,
Kad Donelaitis
tilptų širdyje.
Privalome save
nuimt nuo pjedestalų
(Ne pjedestalais ji, poezija, gyva)
Ir Donelaitį pasodint
prie savo darbo stalo.
Tebūna darbo stalas – Lietuva.

 

Justinas Marcinkevičius. Iš poemos “Donelaitis”. 1964 m.  

 

Vienas komentaras

  • Janina Vaitkevičius

    Kiek tik siekia mano atmintis Poezijos pavasarių šventėms nusileidžia visi prigestantys jaunystės prisiminimai, o lietuviškos poezijos skambesio jausmai, gyvi, sveiki, meile Tėvynei ir jos lietuviškam Žodžiui džiaugsmu spurdantys net toli nuo Tėvynės… Sveikinimai Kauno Poetams, sėkmės išsirenkant Lietuvos istorją branginantį PREZIDENTĄ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *