POETĖS DALIOS TEIŠERSKYTĖS GARBEI RASEINIUOSE PASODINTAS POEZIJOS MEDIS

Dalios Teišerskytės garbei Raseiniuose pasodintas poezijos medis

 

Raseinių miestas nuo šiol turės dar vieną Lietuvoje žymiai asmenybei skirtą medį. Šį kartą pagerbta mūsų kraštietė, žurnalistė, poetė, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėja – Dalia Teišerskytė. Spalio 12 dienos vakarą mūsų kraštietės garbei Raseinių miesto Maironio parke buvo pasodinta mažalapė liepa, kuri ateities kartoms simbolizuos ilgą ir išskirtinį kūrėjos poezijos kelią.
 
Poezijos medžio – liepos – sodinimo ceremonijoje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas, idėjos iniciatorius, Raseinių Rotary klubo narys, „Dpoezijos šaltinis“ vienas iš organizatorių  Arminas Elijošius ir garbės viešnia – pati Dalia Teišerskytė.
  
„Raseiniai jau turi Prezidento Antano Smetonos ąžuolą, o dabar turėsime ir poetės, mūsų kraštietės Dalios Teišerskytės liepą. Tikimės, kad ji ne tik ilgai teiks pavėsį, skleis medaus aromatą, bet ir svaigins miestiečius poezijos kerais, nes tai – Poezijos medis! Tikimės, kad šalia jo bus prasmingai leidžiamas laisvalaikis, kuriamos ir skaitomos eilės, skiriami pasimatymai“, – apie idėją kalbėjo jos autorius Arminas Elijošius.
  
Ceremonijos metu Jolanta Šimaitienė perskaitė keletą D. Teišerskytės eilėraščių. Dalyvius džiugino skambėjusios praeities estrados grandų dainos, kurių eiles taip pat kažkada sukūrė poetė. Jos kurtus tekstus ilgus metus perdainavo žymūs Lietuvos atlikėjai: Stasys Povilaitis, Janina Miščiukaitė, Džordana Butkutė, Inga Valinskienė, Birutė Petrikytė, Birutė Dambrauskaitė, Viktoras Malinauskas, Nijolė Narmontaitė.
  
Pasodintą liepą dovanojo MB „Kauno želdiniai“. Įmonės vadovas T. Armonas, taip pat raseiniškis, todėl jam buvo svarbu prisidėti prie mūsų žymios kraštietės įamžinimo ir pagerbimo. O Raseinių Rotary klubo iniciatyva reikšmingą augalą papuošė ir informacinė lentelė su poetės kurtu eilėraščio posmu.
 
Po medžio sodinimo ir informacinės lentelės atidengimo ceremonijos, Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas kvietė visus renginio dalyvius į miesto seniūnijos salę pokalbiui su garbia viešnia –  D. Teišerskyte.

 

Raseinių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos  

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *