Parimti prie Vydūno

Perskaityti Vydūną iš naujo, sau – su jaunatvišku susižavėjimu. Kaip kadaise jaunystėje skaitėme „Probočių šešėlius“, „Amžiną ugnį“. Ne viską supratome, bet norėjome. Įsiskaityti, priprasti prie jo ir suprasti jį. Pajusti jo kalbos grožį, savitumą ir patrauklumą, jo dvasios kitonišką lietuviškumą. Nes, pasak Vaižganto, „Vydūnas – didelis rašytojas mūsų literatūroje, didelis būtų ir bet kurioje kitoje. Jam svarbos  duoda ne tik talentas, dar ir mokslas. Silpnas eruditas, kad ir dideliu talentu, netampa pirmaeilis rašytojas“.

Juozo Tumo-Vaižganto namuose 1928 metų kovo 22-ąją buvo paminėtas Vydūno 60-metis. Tą dieną Kauno universitete Vydūnui suteiktas Filosofijos garbės daktaro vardas. Po devyniasdešimties metų tų pačių namų languose ilgokai geltonuos šviesa. Užbaigdami Vydūno metus minėsime mąstytojo, regėtojo, tautos Mokytojo, rašytojo ir aktyvaus lietuvių kultūros veikėjo 150-ąjį gimtadienį.

Taigi – parimti prie Vydūno. To Amžino keleivio, kurio kūrybos kelią, nelengvą gyvenimo kelionę „praeisime“ kartu su žinomu aktoriumi ir skaitovu Petru Venslovu (pagal Gedimino  Jankaus pjesę „Amžinas keleivis“). Šiam spektakliui šiemet sueina 30 metų. 1988-aisiais pjesė buvo pastatyta Vydūno 120-osioms gimimo metinėms.

Gruodžio 7 dieną, penktadienį, 17 val. kviečiame į Juozo Tumo-Vaižganto muziejų – daug įdomaus sužinoti apie Vydūną, paklausyti Petro Venslovo ir ansamblio „Kadujo“.

Renginio organizatoriai

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *