2020-ųjų Poezijos pavasario-Maironio premijos laureatas – Alis Balbierius

Alis Balbierius. Vlado Braziūno fotografija

56-ojo Tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris laureatu tapo poetas, eseistas, fotografas Alis Balbierius už eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“. 2020 m. gegužės 26 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu poetui paskirta Maironio premija. Maironio premija įsteigta 2013-aisiais, ją sudaro 3 tūkst. eurų. Ji skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Rašytojų sąjunga šiam apdovanojimui šiemet pasiūlė penkis autorius: Alį Balbierių (už knygą „Ekvilibriumas“), Eleną Karnauskaitę („Miegančios chimeros“), Enriką Striogaitę („Žmonės“), Alvydą Šlepiką („Mano tėvas žūsta“), Agnę Žagrakalytę („Bu bu itis: Alisa Meler išeina pro duris“). Alio Balbieriaus rinkinys, išleistas Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, komisijai pasirodė verčiausias „Poezijos pavasario“ laurų.

Laureatą rinko vertinimo komisija, sudaryta iš penkių pastarųjų „Poezijos pavasario“ laureatų. Šiemet tai buvo poetai Vladas Braziūnas, Marius Burokas, Almis Grybauskas, Ramutė Skučaitė ir Tomas Venclova.

Alis Balbierius – poetas, eseistas, fotografas. Yra išleidęs devynias eilėraščių knygas „Delno irklas“ (1986), „Giedančios upės“ (1988), „Alsavimų girios“ (1990), „Sapno pėdsakai“ (1997), „Strazdo anatomija“ (2004), „Formų knyga“ (2008), „Skaidrumos“ (2011), „99 trieiliai“ (2013), „Ekvilibriumas“ (2019); eseistikos knygas „Trobelė ant debesies“ (2006), „Vaivorykštė ir neandertalietis“ (2012); rinkinį „Tekstai apie viską ir nieką“ (eilėraščiai, proza, esė, 1998), knygas „Žalias Nojaus laivas“ (ekologiniai etiudai, 1990), „Jaunojo gamtininko kalendorius“ (1995); fotografijų albumą „Biržai: kraštas ir miestas“ (2012). Surengė 30 personalinių fotografijos parodų, dalyvavo tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose. Apdovanotas Zigmo Gėlės premija (1987), savaitraščio „Literatūra ir menas“ premija už straipsnius apie fotografiją (1995).

Alis Balbierius. „Ekvilibriumas“ /poezija/. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019

„Ekvilibriumas“ – penkioliktoji poeto knyga.

 

Šis rinkinys sinkretiškas, jame koncentruojamasi į kultūrinę, religinę įvairovę, jungiamos skirtingos sistemos – daoizmas, pagonybė, budizmas, hinduizmas, antika.

Ieva Rudžianskaitė

 

Dar niekad Alio Balbieriaus poezijoje taip stipriai neskambėjo kelio motyvas: lietuviški peizažai ir molėtas tėviškės keliukas, kopimas į Himalajus, daoistinė kelio estetika ir daug kitų motyvo variacijų. Prigimtinė gamtinė pasaulėjauta, gavusi naujų impulsų iš Rytų kultūros, sufokusavo kūrybos branduolį ir platesnį kontekstą.

Janina Riškutė

 

Ir savo tekstuose, ir fotografijose, ir nuo didmiesčio gyvenimo nutolusioje kasdienybėje Alis Balbierius yra tikras panteistas, adoruojantis gyvybę ir beribes jos formas.

Gediminas Kajėnas

 

Premija bus įteikta tarptautiniame poezijos festivalyje Poezijos pavasaris, kuris vyks liepos 26–rugpjūčio 9 d. Festivalį rengia Rašytojų klubas, Lietuvos rašytojų sąjunga.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Vienas komentaras

  • Alis Balbierius (g. 1954), poetas, eseistas, korespondentas, publicistas, redaktorius, fotomenininkas, Zigmo Gėlės premijos laureatas (1987 m.) už eilėraščių rinkinį „Delno irklas“ (Vaga, 1986), savaitraščio „Literatūra ir menas“ premijos laureatas (1995 m.) už straipsnius apie fotografiją, vienuoliktasis Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatas (2013 m.) už poezijos knygą „Skaidrumõs“ (Vilnius: Homo liber, 2011), aštuntasis Maironio premijos laureatas (2020 m.) už poezijos knygą „Ekvilibriumas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019), „Poezijos pavasario“ laureatas (2020 m.) už poezijos knygą „Ekvilibriumas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *