ASOCIACIJA LATGA SKYRĖ FINANSAVIMĄ MŪSŲ PROJEKTUI “VIENO LITO LITERATŪRINĖ PREMIJA”

Kauniečiai rašytojai sulaukė džiugios žinios – asociacijos LATGA Tarybos sprendimu Rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pateiktas tęstinis projektas “Vieno lito literatūrinė premija” buvo teigiamai įvertintas ir jam skirtas dalinis finansavimas iš Kūrybinės veiklos fondo. Tad tradiciškai, LATGA rėmimo dėka, galėsime kitais metais pagerbti išrinktą Vieno lito literatūrinės premijos laureatą(-ę) ir įteikti jam (jai) ne tik diplomą bei skulptoriaus Stasio Žirgulio autorinį prizą, bet ir piniginę premiją. LATGA jau ne vienerius metus remia LRS Kauno skyriaus projektą. 

O Vieno lito premija tuometinio RS Kauno skyriaus pirmininko Petro Palilionio sumanyta dar 1999 metais, šių metų pradžioje buvo iškilmingai įteikta jau 23-iajai laureatei – vertėjai Aidai Krilavičienei. 

Vieno lito premijos pagrindinis tikslas – Kaune gyvenančių rašytojų per metus išleistų kūrinių vertinimas, jų sklaida. Kūrinius atrenka ir vertina LRS Kauno skyriaus taryba. Šios literatūrinės premijos skyrimą apsprendžia kūrinių meninis lygis, originalumas, reikšmingumas. Pagrindiniai vertinimo kriterijai: grušiškas kūrybingumas, kudirkiškas pilietiškumas, vaižgantiškas kalbos sodrumas, maironiškas tautiškumas. 

Laureatas apdovanojamas ir originaliu autoriniu skulptoriaus Stasio Žirgulio mažosios skulptūros darbu, kuriame įmontuota 1 lito moneta ir poeto Henriko Radausko eilėraščio “Dainos gimimas” eilutės:
 
“Aš nestatau namų, aš nevedu tautos, 
Aš sėdžiu po šakom akacijos baltos”.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *