STASYS BABONAS. “POŽEMINĖ SANKRYŽA”. APSAKYMAI IR APYSAKA

Sulaukėme naujos prozininko Stasio BABONO knygos “Požeminė sankryža”. Mūsų kaunorasytojai.lt svetainėje jau ne kartą skelbėme jo noveles ir apsakymus.

Nuoširdžiai sveikiname autorių su nauja knyga!

“Požeminėje sankryžoje” spausdinami apsakymai, novelės ir apysaka “Laisvės karys”. Tai jau septintoji autoriaus prozos knyga. S. Babonas, gerai pažindamas aklųjų ir silpnaregių žmonių psichologiją ir kasdienybę, meistriškai perteikia jų jausmus, meilės troškimą. Kai kurių apsakymų siužetai paprasti, tačiau autorius išvengia buitinio realistinio aprašinėjimo.  Netikėti herojų poelgiai, jausmų siausmas, tikslus psichologinis piešinys, dabartis, besipinanti su praeities atsiminimais – visa tai būdinga visai knygai. Dar Juozas Aputis, garsusis mūsų prozos meistras, vienas pirmųjų įžvelgė didelį S. Babono talentą. 
Rašytojas yra išleidęs ne vieną prozos rinkinį, keletą romanų, tapęs Neregių literatų konkursų laureatu, prieš gerą dešimtmetį pelnęs ir P. Cvirkos novelės konkurso laurus. Mo­kė­si Juo­dai­čių (Raseinių r.) vidurinėje mokyklo­je. Pra­dė­jus sil­pnė­ti re­gė­ji­mui, nuo 1974 m. ru­dens tę­sė moks­lą Kau­no ak­lų­jų vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je, vėliau baigė Šiaulių pedagoginį universitetą, Vilniaus universitete studijavo psichologiją. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *