Regina Jasukaitienė „Rieda ratai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2016)

Regina Jasukaitienė „Rieda ratai“, 2016 /žmonės ir kelionės/

Reginos Jasukaitienės riedantys ratai skaitytojui nežada egzotiškų pasaulio kraštų reginių ir trilerių vertų nuotykių bei siužetų. Tie ratai rieda ir niekaip negali išriedėti iš Lietuvos. Jei ir kertama valstybės siena, tai ne iš vidus į išorę, o atvirkščiai. Suprantama tad, kad kelionių žmonės irgi nebus panašūs į supermenus ar karamelinių holivudų žvaigždes.

Net ne visi tie žmonės šiandien gali būti pakalbinti, nes jie jau yra kultūros istorijos lauko gyventojai. Neužmirkšti ir svarbūs. Kiti svarbūs dėl savo veiklos dabarties laike, galbūt kai kurie iš jų pateks į mūsų kultūros istoriją?.. Tačiau ne ši problema autorei labiausiai rūpi. Visus pokalbius ir kalbėtojus, gamtos detales ir kultūros ženklus autorė lygiuoja į gretą, kuri bando atsakyti į klausimą – kas mes esame? Tolimesniame plane dar girdisi ir – kodėl?

Ar rasime atsakymus? Tai priklauso nuo kiekvieno patirties. Bet svarbiausia, regis, ne tai. Svarbiausia, ko gero, priminimas, kad minėtieji klausimai jokioje epochoje niekur nedingsta, net jei ir tampa labai neparankūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *