Lina Simutytė. „Miesto šventė“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020)

Lina Simutytė. „Miesto šventė“ /apsakymai/. Dailininkė Živilė Žvėrūna

Teatro ir kino žmonės gal kiek nuliūs – labai perspektyvia vadinta dramaturgė ir scenaristė kol kas renkasi ne sceną, ne ekraną, o literatūrą. Ne dramą, o prozą. Bet turbūt svarbiausia, kad ji renkasi kalbą, pasakojimą, istoriją. Išmoningi siužetai, sklandi apsakymų dramaturgija – turbūt iš profesionalių kino dramaturgijos studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Visa kita – kalbos (ir saiko) jausmas, nuolatinis galynėjimasis su sakiniu, pastanga kurti savąjį stilių – iš ten, ką vadiname talentu. Tai yra jauna ir labai perspektyvi proza. Tai „Miesto šventė“, kurioje visos šventės seniai pasibaigusios, o gyvenimas vis dar tęsiasi.

Mindaugas Nastaravičius

Pirmoji Linos Simutytės knyga parašyta taip brandžiai, kad vadinti autore debiutante neapsiverčia liežuvis. Ritmingai alsuojanti, vadinasi, gyva „Miesto šventės“ proza supinta iš subtiliausių jausenų, santūraus, veikiau tik numanomo dramatizmo ir itin tikslių detalių… Skaitai ir mėgaujiesi.

Vidas Morkūnas

Šis apsakymų rinkinys man primena Muminuko tėčio rastą Burtininko skrybėlę – į ją patekę daiktai, žmonės ir siužetai stebuklingai, beveik neatpažįstamai pasikeičia, bet jų tikroji esmė, jų šerdis išlieka, ji išgryninama ir atsiveria skaitytojui visu savo magišku keistumu.

Marius Burokas

 

Knygos leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba

 

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Naujas balsas literatūroje L.Simutytė – apie Mažeikių stadioną, apsiskaičiusius metalistus ir naftos gamyklos romantizmą / 15min.lt

Lina Buividavičiūtė. Apie knygą, kuri yra šventė / Satenai.lt

Į v e r t i n i m a i :

15min metų knygų rinkimai: skaitytojai išrinko savo favoritus / 15min.lt

J.Ivanauskaitės premija atiteko Linai Simutytei už knygą „Miesto šventė“: debiutas, kalbantis kartos balsu / 15min.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *