Kęstutis Navakas. „Privatus gyvulėlių gyvenimas“ (Vilnius: Tyto alba, 2018)

Kęstutis Navakas. „Privatus gyvulėlių gyvenimas“ /romanas/

Antrasis Kęstučio Navako, žinomo poeto, eseisto, literatūros kritiko, vertėjo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, romanas (pirmasis – „Vyno kopija“ – tapo 2017 m. Metų knyga). 

Septyni punktai apie knygą

1. Ar mes susikuriame kitus, ar kiti mus kuria, anot knygos – rašo? Ar esama neįmanomo įvardyti kažko, kas kuria ir rašo visus? Kiek mes autentiški ir ar būti tokiems mums būtina? Tokių minčių kils skaitant knygą. O jei kils kitokių – tuo geriau.

2. Palyginti su romanu „Vyno kopija“, ši knyga daug lengviau skaitoma, neturi tiek kodų ir intertekstų, tačiau ir joje nieko nereikia suprasti tiesiogiai, ką skaitytojas/-a labai greit pastebės.

3. Laikas, erdvė ir personažų raiška čia artimesni sakmei, mitui ar sapnui (kartais – anekdotui), tad neverta ieškoti loginių sekų ir paaiškinimų.

4. Knygoje rasite detektyvo, nuotykių, keisčiausių fantazijų, kultūrinių ir psichologinių ekskursų, erotikos ir labai daug humoro.

5. Tai knyga išsaugojusiems savyje vidinį vaiką. Jei tą vaiką nebeprikeliamai užgniaužėte – nepirkite šitos knygos.

6. Visi knygoje aprašyti sapnai – realūs. Autorius juos yra įvairiu metu susapnavęs, spėjęs užrašyti ir priskyręs savo personažams.

7. Šie sapnai – savotiški tekstų skirtukai, be to, jie kuria knygai reikalingą foną. Kiti skirtukai – partitūrų ištraukos tarp skirtingų naratyvų. Jas niūniuoti nebūtina, bet jei norėsite – niūniuokite į valias.

Kęstutis Navakas

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

Knygos apžvalga. Kęstučio Navako „Privatus gyvulėlių gyvenimas“ / 15min.lt 

Ramūnas Gerbutavičius. „Skaitydami šias 2018-ųjų knygas bent sykį nusišypsosite, o gal net imsite juoktis balsu“ / Lrytas.lt

Išrinktas kūrybiškiausių 2018 m. lietuvių autorių knygų dvyliktukas / 15min.lt

Gediminas Jankus. „Kęstučio Navako fantazariumas: realybės sapnų pasaulis“ (recenzija) / Kaunorasytojai.lt

Švelnioji entomologija: 2018 metų knygos / Zurnalasmetai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *