Kęstutis Navakas. „Poetas pamiršta pavarde“. Sud. Virginija Cibarauskė (Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019)

Kęstutis Navakas. „Poetas pamiršta pavarde“ /poezija + CD/

Rinktinę sudaro eilėraščiai, publikuoti septyniuose K. Navako rinkiniuose: „Krintantis turi sparnus“ (1988), „Pargriautas barokas“ (1996), „Žaidimas gražiais paviršiais“ (2003), „Atspėtos fleitos“ (2006), „Iš gyvenimo garstyčių bei krienų“ (2007), „100 du“ (2013), „net ne“ (2018). Pagrindiniai tekstų atrankos principai – meninės vertės bei tematinis: atsižvelgdama į apie poetą rašiusiųjų įžvalgas bei pasikliaudama intuicija, atrinkau tekstus, kurie leistų rinktinės skaitytojui pažinti poeto meninio pasaulėvaizdžio esmines dominantes ir jų kaitą. Dėl šios priežasties eilėraščiai rinktinėje išdėstyti chronologine tvarka, t. y. taip, kaip buvo publikuoti rinkiniuose, o ne kitu principu sukomponuotoje paties poeto sudarytoje rinktinėje „Stalo sidabras“ (2008).

Sudarytoja Virginija Cibarauskė

 

Serijos „Gyvoji poezija“ vyriausiasis redaktorius – Gytis Vaškelis.

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

Mindaugas Klusas. Vasario 16-ąją išėjęs Navakas poetinį kelią baigė mįslingu simboliu – juodu stačiakampiu / Lrt.lt

Mažvydas Karalius. Kęstučio Navako atminimas mugėje – skambanti poezija ir kolegų atsiminimai: koks buvo poetas? / 15min.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *