Algimantas Mikuta. „Keltininkas” (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013)

Septyniasdešimt metų, septyniasdešimt naujų eilėraščių. Tokiu šauniu gestu savo sukaktį pasitinka vienas žymiausių šios kartos poetų. Kūrybinis maištas ir mįslinga žaismė, sąlyčiai su išmintingos parabolės poetika, raiškių įvaizdžių jungtis su kalbos gyvybe, meninė pozicija „atsiveria gyvenimas“, aprėpianti prieštaringumų tėkmę, – tai tik dalis originalios knygos.

„Sudėjau į šią knygą tiek eilėraščių, kiek man dabar metų. Knyga jokiu būdu nėra apie legendinį Charoną, kuris kelia tik į vieną pusę. Manasis keltininkas kilnoja žmones į abi – iš kaimo į miestą, iš triukšmo į tylą, iš vargo į laimę. Ir atvirkščiai. Aš ir pats dabar jaučiuosi tokiu keltininku. Daugeliui darbų dėl amžiaus nebetinku, o šitam esu pats tas.“

– Algimantas Mikuta

 

A p i e  k n y g ą :

Vainius Bakas. „Perkėlos per gyvenimo srautą“ / Literaturairmenas.lt

 

A p d o v a n o j i m a i :

2014 m. Kauno meno kūrėjų asociacijos premija Algimantui Mikutai už eilėraščių rinkinį „Keltininkas“ (Vilnius: LRS leidykla, 2013), Levo Tolstojaus religinės filosofijos ir etinės minties knygos „Gyvenimo kelias“ (Kaunas: Trigrama, 2013) vertimą bei populiarių dainų tekstus.

2015 m. Bernardo Brazdžionio literatūros premija už poezijos knygą „Keltininkas“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *