Naujas konkursas ieško suaugusiųjų literatūros kūrėjų

Septintus metus gyvuojantis Paauglių ir jaunimo literatūros konkursas visiškai pateisino jo rengėjų tikslus – skatinti lietuvių autorius kurti kokybišką, skaitytojui patrauklią literatūrą, o skaitytojus raginti Lietuvos autorių sukurtas knygas skaityti. Įvertinusi ilgametę konkurso patirtį, praėjusiais metais leidykla „Alma littera“ nusprendė skelbti konkursą vaikų literatūrą kuriantiems autoriams. Šiais metais gimsta dar vienas konkursas – ieškomi talentai, kuriantys suaugusiesiems.

Rankraščius Suaugusiųjų literatūros konkursui autoriai kviečiami teikti iki 2022 metų kovo 3-osios – Tarptautinės rašytojų dienos. Laukiama įvairių žanrų grožinės literatūros kūrinių: romanų, dramų, detektyvų, trilerių, istorinių romanų. Nesvarbu, ar esate dar niekam nežinomas, pradedantis kurti žmogus, ar pripažintas, brandus autorius, leidykla ir profesionalų komisija pasirengusi perskaityti ir įvertinti kiekvieną atsiųstą rankraštį, svarbiausia, kad kūrinys būtų grožinė literatūra.

„Pastebėjome, kad rašytojai ir norintieji jais tapti ne tik siūlo savo rankraščius, bet ir nori sulaukti profesionalų patarimų, yra atviri ir smalsūs. Šiandien kviečiame autorius į ambicingesnį iššūkį, nei sulaukti teigiamo arba neigiamo atsakymo, kviečiame dalyvauti konkurse, – sako leidyklos „Alma littera“ vadovė Dovilė Zaidė. Ji pabrėžia, kad nugalėtojo rankraštis bus išleistas, o autoriui įteikta 3 000 eurų premija. Jei tarp konkurso dalyvių atsiras daugiau nei vienas stiprus, įsimintinas, originalus rankraštis, bus skelbiami kūriniai – nominantai, jų autorius leidykla taip pat pakvies pasirašyti leidybos sutartis.

Suaugusiųjų literatūros konkurso rengėjai teigia neribojantys nei kūrinio žanro, nei autorių idėjų, nei fantazijos. „Ko tikimės? – svarsto Suaugusiųjų konkurso kuratorė ir vertinimo komisijos vadovė, leidyklos „Alma littera“ leidinių vadovė Vitalija Maksvytė. – Kad kūrinio kalba bus sklandi, turinys įtrauks, o rašymo stilius ar visiškai originali idėja sužavės. Konkursui teikiamos literatūros neskirstome į rimtąją ar nerimtąją, taigi tai gali būti ir meninės, ir laisvalaikio literatūros kūriniai. Juk niekad nežinai, kur atrasi perlą! Taip pat kviečiame konkursui teikti taisytus, tobulintus, anksčiau leidykloms siūlytus ir atmestus rankraščius. Ir Paauglių literatūros konkurse, kurį rengiame, ir pasaulio knygų leidybos istorijoje turime ne vieną pavyzdį, kai autorius sėkmė aplanko daug metų kantriai šlifuojant savo kūrinį.

Knygų rankraščius pagal konkurso nuostatuose numatytus kriterijus vertins komisija. Joje – Lietuvos leidėjų asociacijos vykdančioji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, knygų ekspertas, literatūros apžvalgininkas Audrius Ožalas, kino prodiuserė Živilė Gallego, knygų dailininkė Kotryna Šeibokaitė-Ša, komikas, televizijos laidų vedėjas ir skaitytojas Paulius Ambrazevičius, reklamos specialistė, knygų mylėtoja Dovilė Filmanavičiūtė ir leidyklos „Alma littera“ leidinių vadovė Ugnė Giese.

Suaugusiesiems skirtų grožinės literatūros rankraščių konkurso organizatoriai laukia iki 2022 metų kovo 3 dienos. Informacija apie konkursą ir konkurso taisyklės skelbiamos viešai leidyklos „Alma littera“ interneto svetainėje www.almalittera.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *