Šmaikštauti kviečia antrasis aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti

Jurgis Gimberis, 2016 m. gruodis. Mildos Kiaušaitės fotografija

…nors daugeliu atvejų pakaktų mykimo, vis dėlto kalba yra nuostabus dalykas…

Jurgis Gimberis

Kitados spaudos puslapiuose dažnokai skaityti aforizmai – sparčiai nykstanti savitų, smagių  posakių forma. Tačiau kad ji nyksta pasakyti galima tik žvelgiant griežtai bei formaliai. Štai po interneto publikacijomis dažnas nesikuklina pareikšti – aš čia tik dėl komentarų! Ir išties, tarp pastarųjų pasitaiko tokių, kurie kuo puikiausiai galėtų gyvuoti kaip aforizmai. Juk aforizmas – tai trumpas, įtaigus, netikėtas minties blykstelėjimas, kai vienu ar keliais sakiniais taikliai pateikiama originali idėja ar nuomonė. Ir nesakykite, kad kalbėti nėra apie ką!

Taigi, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia jau antrąjį aforizmų konkursą (su pirmojo laureatais susipažinkite čia>>>), skirtą šmaikštaus satyriko, aktyvaus mokesčių mokėtojo, gyvosios lietuvių kalbos subtilybių ir niuansų eksperto, humoristo Jurgio Gimberio (1938 11 05–2018 12 31) atminimui.

Ne mažiau kaip 11 ir ne daugiau kaip 22 savo aforizmus iki kovo 23 d. 24.00 val. siųskite el. p. kaunorasytojai@gmail.com, laiško temoje įrašę KONKURSUI. Visi aforizmai privalo būti viename dokumente, kurio pavadinimas – autoriaus VARDAS_PAVARDĖ.

Jurgis Gimberis. „Šakėm ant vandens“ /satyra ir humoras/

Kūrinius vertins kasdienybės paradoksų kolekcionierė poetė, dramaturgė, eseistė Dovilė Zelčiūtė-Gimberienė, fantasmagoriškai ironiškas Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, prozininkas, literatūros ir teatro kritikas Gediminas Jankus, išmintingai žaismingas poetas, eseistas, šaipokas Algimantas Mikuta bei moderniai ironiškas poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas.

Nugalėtojus skelbsime balandžio 1 d., o įdomiausius kūrinius publikuosime svetainėje https://kaunorasytojai.lt/. Sumanymo rėmėja „Kauko laiptų“ leidykla tris konkurso laureatus apdovanos Jurgio Gimberio satyros ir humoro knygomis „Šakėm ant vandens“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020) bei kitais nuotaikingai įžvalgiais leidiniais.

Konkursas neturi jokių amžiaus, lyties, tematikos, geografinių ar dar balažin kokių apribojimų. Vienintelis ir svarbiausias vertinimo kriterijus – jūsų kūrybiškumas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *