VELIUONOS NOVELĖS PREMIJA – GEDIMINUI JANKUI

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius teikia premiją  

Vakar Veliuonos kultūros centre iškilmingai įteikta tradicinė, jau keturis dešimtmečius gyvuojanti Veliuonos novelės premija. Jos laureatu šiemet tapo rašytojas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus. Kas penkerius metus teikiama premija jam paskirta už novelių rinktinę „Rytoj“. Vertinimo komisijai buvo pateiktos aštuonios prozos knygos.

Premijos steigėja – Jurbarko rajono savivaldybė.

Tradicija pagerbti mažosios prozos kūrėjus neatsiejama nuo novelistams jau kelis dešimtmečius (nuo 1984 m.) teiktos Petro Cvirkos literatūrinės premijos, kurios laureatais yra tapę garsūs prozininkai Vytautas Rimkevičius, Juozas Aputis, Jurgis Gimberis, Birutė Jonuškaitė, Gasparas Aleksa, Vladas Kalvaitis, Alvydas Šlepikas ir kt. Pimuoju Veliuonos novelės premijos laureatu 2017 m. tapo rašytojas Romas Gudaitis už novelių knygą „Rudnia iškeliauja į dangų“.

Šių metų Veliuonos novelės premiją Gediminui Jankui įteikė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Novelės vakare G. Jankų sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, novelę pavadinusi prozos karaliene, Jurbarko krašto kultūrininkai, laureato kūrybą skaitė aktorius Petras Venslovas. Poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas pasidalino savo įžvalgomis apie premijuotojo novelių rinkinio magiškąjį realizmą. Pilnutėlėje Veliuonos kultūros centro salėje vykusiame renginyje dalyvavo rašytojo Petro Cvirkos dukra Elena Pivoriūnienė ir anūkas Aidas Pivoriūnas.

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė, rašytoja Birutė Jonuškaitė novelę pavadino prozos karaliene

Laureatas taip pat pasodino ąžuoliuką Veliuonos rašytojų giraitėje.

Vakar buvo pagerbtas ir poetas, skulptorius Šarūnas Šimulynas – apžiūrėta jo memorialinė ekspozicija Veliuonos bibliotekoje, skaitoma jo kūryba.

„Džiaugiuosi, kad šiame krašte jaučiamas toks atsakingas įsipareigojimas kultūrai ir literatūros istorijai. Šis Jurbarko savivaldybės pavyzdys yra sektinas ir kitiems regionams, ir mūsų didmiesčiams. Juo labiau, kad prozos premijų Lietuvoje tėra vos viena kita, o Veliuonos yra viena garbingiausių tiek dėl istorinio tęstinumo, tiek dėl jos reikšmingumo“, – padėkos žodyje sakė Gediminas Jankus.

Tradicija premijos laureatus skelbti rudenį, kai Veliuonos krašte rengiami tradiciniai novelės vakarai, gyvuojantys jau ketvirtą dešimtmetį, išliko iki šiol. Tiek vakarykštį, tiek ankstesniais metais vykusius „novelės atlaidus“ išradingai organizuoja ir praveda rašytoja, Jurbarko krašto šviesuolė, Veliuonos bibliotekos bibliotekininkė Violeta Šoblinskaitė Aleksa kartu su vyru, rašytoju Gasparu Aleksa.

Vakaro vedėja, rašytoja Violeta Šoblinskaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *