PRAŠOME PRISIMINTI KĘSTUČIO NAVAKO ATMINIMO PARAMOS FONDĄ

 

Kęstutis Navakas. Evgenios Levin nuotrauka.

Šiemet, Vėlinių išvakarėse, tradiciškai lankydami mūsų kolegų rašytojų, meno kūrėjų kapus Kauno Petrašiūnų kapinėse, pagerbėme bei žvakeles uždegėme ir ant žymaus poeto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio NAVAKO itin kuklaus kapelio. O juk neilgai trukus, 2023 metų vasario 16-ąją sukaks jau treji metai nuo jo iškeliavimo Amžinybėn. 

Be abejo, kapelio sutvarkymas, paminklėlio ar kokio simboliško ženklo pastatymas – visų pirma artimųjų rūpestis ir galop pareiga. Kilus kažkokioms iki šiol neišsprendžiamoms problemoms, nuaidėjus priekaištams kultūrininkams, prieš metus vienos iš poeto artimųjų – Danutės Aušros Rusevičiūtės ir kt. rūpesčiu buvo įsteigtas paramos fondas Kęstučio Navako paminklo statybai, jo atminimo įamžinimui. Fondo steigėjai kvietė partnerystei, rengiant ir teikiant įvairius projektus, ne tik antkapinio paminklo statymui. Tada visus mūsų kolegas informavome, prašydami pagal išgales paaukoti. Akivaizdu, kad po metų fondas menkai tepasipildė, nes nei apie paminklėlį, nei apie kitokį atminimą nesigirdi.    

Manome, kad artėjant poeto trejų metų mirties sukaktuvėms, tikslinga dar kartą pakartoti šį kvietimą bei priminti minėto fondo sąskaitą. Kviečiame kolegas rašytojus, meno kūrėjus, visus poeto bičiulius ir jo kūrybos gerbėjus pagal galimybes paaukoti K. Navako antkapinio paminklo statymui bei kitokių formų jo atminimo įamžinimui.

Kęstučio Navako atminimo paramos fondas

Kodas 305936700

LT977044090102577645

 

Gediminas Jankus

Poeto Kęstučio Navako kukliai paženklintas kapelis Petrašiūnų kapinėse. Vėlinių išvakarėse tradiciškai kolegų kapus aplankė Kauno rašytojai. Petro Vaičiulio nuotraukoje – Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus. 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *