„Poezijos pavasaris 2018“ Kaune. Pirmoji savaitė (fotoreportažai)

„Poezijos pavasaris 2018“ visoje Lietuvoje, Europoje ir, žinoma, Kaune, įsisiūbavo visu smarkumu. Kas nedalyvavote – nenusiminkite, dar laukia daugybė renginių!

 

Gegužės 15 d. Vinco Kudirkos progimnazijoje įvyko Poezijos valanda su rašytoja Lina Navickaite.

Ritos Morkūnienės fotografijos

 

Gegužės 15 d. 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2018“ užsuko į mūsų progimnaziją. Poezijos valandoje septintokai ir aštuntokai pabendravo su Lietuvos rašytojų sąjungos nare, poete, rašytoja Lina Navickaite. Dalyvavo svečiai iš Linksmakalnio mokyklos-darželio: pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jūratė Verbylienė kartu su ketvirtokėmis Gabija Gopinaite, Kamile Mickevičiūte, Migle Rokute, kurios, padeklamuodamos po eilėraštį, su švente pasveikino visus klausytojus.

L. Navickaitė, parašiusi dvi pasakas vaikams „Auksinis miestas“ ir „Visa tiesa apie vėją“, miniatiūrų ir eilėraščių knygą „Pražydinti vėją“, romaną „Saulėgrįža“, esė rinkinį „Namų DNR“, pasakojo, kaip gimsta literatūrinės pasakos, eilėraščiai, knygos. Atkreipė dėmesį, jog labai svarbu išsaugoti savyje vaiką, turėti draugą, kad nebūtų vieniša, mokėti svajoti, nes svajonės pildosi, pastebėti pasaulio ir gyvenimo grožį. Paskaitė ištraukėlę apie vėjo meilę ir ilgesį išsirinktai žvaigždei. Atvirai ir nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė pasidžiaugė, jog vienas iš daugiau 150 „Poezijos pavasario“ renginių Lietuvoje ir užsienio šalyse: Šveicarijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Airijoje, vyksta ir mūsų progimnazijoje. Susitikimai ir pažintis su poetais, rašytojais atveria kūrybos, poetinio žodžio galią, skatina kurti. Mokiniai po šventės dalijosi įspūdžiais, diskutavo apie literatūrą.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Informacija iš:

https://kudirka.kaunas.lm.lt/

 

Gegužės 15 d. Kauno menininkų namuose intriguojanti Valanda su poete Erika Drungyte, kurią šnekino rašytojas Gasparas Aleksa, užtruko gerokai ilgiau.

Mildos Kiaušaitės fotografijos

 

Gegužės 16 d. Kazio Borutos sodyboje įvykoje 25-oji Garliavos Jonučių gimnazijos ir progimnazijos Borutaičių draugijos poezijos šventė, skirta atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

Jonučių gimnazijos abiturientės Darijos Urbonaitės fotografijos

PLAČIAU APIE RENGINĮ>>>

 

Gegužės 16 d. S. Nėries memorialiniame muziejuje susiburti tradiciškai kvietė Moterų kūrybos popietė „Žalias vėjas šalim skrieja…“

Zenono Baltrušio fotografijos

PLAČIAU APIE RENGINĮ>>>

 

Gegužės 17 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje įvyko almanacho „Poezijos pavasaris-2018“ pristatymas.

Mildos Kiaušaitės fotografijos

 

Gegužės 18 d. Juozo Zikaro memorialiniame muziejuje tradiciškai susiburti kvietė „Zikarinės“.

Antano Untydi fotografijos

 

Gegužės 19–20 dienomis į Raudondvarį bei Kauną iš Klaipėdos pėsčiomis atkeliavo Teatras P (Artūras Dubaka ir Balys Ivanauskas) bei nuotaikingieji Vakarai P bei O.

Mildos Kiaušaitės fotografijos

Gegužės 20 d. po šv. Mišių Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje susiburti kvietė Sakralinės poezijos valanda.

Birutės Kairaitytės fotografijos

Gegužės 20 d., sekmadienį, 15 val. „Poezijos pavasaris“ Vilkijos krašte. Skaitymai ant / prie Ringovės piliakalnio. 

Saulėtą gegužės 20-osios sekmadienį ant Ringovės piliakalnio (Vilkijos apylinkių seniūnija) liejosi eilėraščių posmai, skambėjo dainuojamosios poezijos kūriniai. Vilkijos kultūros centro ir apylinkių seniūnijos drauge su Lietuvos rašytojų sąjunga organizuotame renginyje dalyvavo įvairių literatūros premijų laureatai: Gintautas Dabrišius, Viktoras Gulbinas, Ona Jautakė, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Vytautas Kaziela, Tomas Vyšniauskas, Viktoras Rudžianskas, bardė Ilona Papečkytė, kraštiečiai Vijolė Stanislovaitienė, Valentinas Pancerna, Janina Žilinskienė. Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas ir Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas sveikindami dalyvius pasidžiaugė nauja kultūros centro projektine idėja – netradicinėje istorinėje erdvėje organizuoti literatūrinių-muzikinių vakarų ciklą, „Imkiet mane ir skaitykiet“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti, kurį dalinai finansavo rajono savivaldybė ir kuris tampa tarptautinio Poezijos pavasario dalimi.

Vilkijos kultūros centro informacija

Parengė Milda Kiaušaitė

Projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa Iniciatyvos Kaunui, LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *