„Poezijos pavasario“ almanache – beveik 100 poetų eilės

„Poezijos pavasaris“ /almanachas/. Knygos dailininkė – Deimantė Rybakovienė

Solidaus turinio ir apimties (netoli 400 puslapių!) 2021 m. „Poezijos pavasario“ almanache pristatomi naujausi Lietuvos poetų eilėraščiai, tarp jų – nemažas pluoštas Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narių eilių.

Vasaros saulėkaitoje ar gaiviame pavėsyje kviečiame panirti į Aldonos Elenos Puišytės, Roberto Keturakio, Algimanto Mikutos, Gasparo Aleksos, Gintauto Dabrišiaus, Gintaro Patacko, Gražinos Cieškaitės, Vidmanto Elmiškio, Vytauto Stulpino, Donaldo Kajoko, Violetos Šoblinskaitės, Tautvydos Marcinkevičiūtės, Viktoro Rudžiansko, Dovilės Zelčiūtės, Enrikos Striogaitės, Erikos Drungytės, Gvido Latako eiles; latvių poeto Tomo Treibergo (Toms Treibergs) eilėraščius lietuviškai prakalbino E. Drungytė. Poeto Vytauto Mačernio šimtmečiui skirtas Vytauto Stulpino, Algirdo Verbos aštuoniasdešimtmečiui – Gasparo Aleksos tekstas. Leidinį tradiciškai lydi kompaktinė plokštelė „Poezija ir balsas“, kurioje pristatomų kūrėjų aštuntuke – ir poetė D. Zelčiūtė.

„Prisipažinsiu, sutikęs sudaryti 2021 metų „Poezijos pavasario“ almanachą, kaži kokios ypatingos koncepcijos neturėjau – pasižadėjau sau tiesiog stengtis atspindėti tai, ko kasmet, atsiversdamas almanachą, ilgiuosi kaip skaitytojas ir kaip Lietuvių bendruomenės narys: jo puslapiuose išskaityti – kur link vienais ar kitais metais savuosius žingsnius kreipia lietuvių poezija, kurie autoriai sudaro jos branduolį, kurie – jau nebekuria ar suvisam persimetė į kitus literatūros žanrus, kas ką šiandien rašo ir kuo alsuoja.

Kaip tik todėl atsisakiau minties almanachui kūrinius rinktis iš per metus skelbtų publikacijų kultūrinėje spaudoje ir nusprendžiau paskambinti kiekvienam man rūpimam poetui asmeniškai“, – apie sumanymą įžanginiame žodyje pasakoja sudarytojas Rimvydas Stankevičius.

Kompaktinę plokštelę parengė Rimantas Kmita; Poezijos pavasario svečių kūrybą atrinko Marija Mažulė.

Knygos leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba

 

PLAČIAU APIE LEIDINĮ>>>

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *