Kvietimas teikti paraiškas Neringos savivaldybės meno stipendijai gauti

Neringos savivaldybė kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija 11-ąjį kartą kviečia Lietuvoje įsikūrusius ir (arba) Lietuvos pilietybę turinčius vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ar kritikos profesionalus bei kitų sričių menininkus ir kuratorius teikti paraiškas Neringos savivaldybės meno stipendijai.

NMK skatina dizainerius, architektus, menininkus, istorikus, naujųjų medžiagų tyrėjus, teikti projektus, apimančius susikertančias, tarpsritines praktikas, turinčias potencialo naujai artikuliuoti visuomenės santykį su Kuršių nerijos kultūriniu kraštovaizdžiu. Programa taip pat atvira kuratoriams bei dirbantiems su scenos menais, garsu, medžiagų tyrimais ar amatais bei kinu. Taip pat laukiami tarpsritiniai kitų sričių profesionalų projektai. 

Stipendiją sudaro 1000 Eur ir vieno mėnesio trukmės rezidencija NMK 2022 m. lapkričio 1–30 d. Laimėjus kūrybiniam kolektyvui stipendijos dydis nesikeičia. Paraiškos stipendijai gauti priimamos iki 2022 m. gegužės 16 d. Stipendija skiriama konkurso būdu. Laimėtoją renka Neringos savivaldybės ir NMK deleguotų narių komisija.

Gyvenimo ir darbo sąlygos 

Kiekviena gyvenimui ir darbui skirta NMK studija yra 65 kv. metrų ploto, su nedidele virtuve, vonios kambariu, miegamuoju ir darbo baldais. Taip pat rezidentams suteikiama neribota prieiga prie bendrųjų erdvių, tokių kaip biblioteka ar dirbtuvės, kuriose galima rasti audimo stakles, keramikos krosnį, pjaustymo lazeriu įrangą, įrankius darbui su medžiu ir metalu, taip pat fotografijos, filmavimo ir garso įrašymo techniką. 

Rezidentai taip pat galės priklausomai nuo poreikio naudotis natūraliai džiovintomis, Neringoje užaugusios medienos lentomis (viso 10 kubinių metrų), supjautomis 2019–2020 m. kirtimo sezono metu ir sandėliuojamomis NMK (medienos kiekis kinta). 

Turi būti pateikta:

1) užpildyta paraiškos forma;

2) portfolio, darbų arba tekstų pavyzdžiai (atrinkti 3–5 aktualūs projektai); 

3) atnaujintas CV (ne daugiau nei 2 lapai, A4 formatas).

Visus dokumentus pateikite PDF formatu viename faile, laikydamiesi nurodyto eiliškumo ir pavadinimo schemos: „Vardas Pavardė_Neringa“.

Savo paraiškas ir su jomis susijusius klausimus siųskite el. paštu residency@nidacolony.lt

Atrankos eiga ir kriterijai

Paraiškas vertina VDA Nidos meno kolonijos taryba. Atrinktos penkios geriausios paraiškos pateikiamos Neringos savivaldybės vertintojų komandai. Galutinis sprendimas priimamas Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu.

Pareiškėjų pateikta medžiaga vertinama pagal šiuos kriterijus: 

– aktuali, pakankama ir nuosekli patirtis arba susidomėjimas dirbant su siūloma tema ir rezidencijos tematika; 

– siūlomų tyrimo klausimų ir (arba) perspektyvų kokybė ir inovatyvumas bei jų ryšys su pareiškėjų praktikos lauku; 

– konkretus interesas, skatinantis dirbti projekto lokacijoje, ir rezidencijos svarba pareiškėjų praktikai bei kūrybiniam tobulėjimui. 

Projektas turi būti įgyvendintas mėnesio trukmės rezidencijos NMK metu, o rezultatai pristatyti rezidencijos pabaigoje.

Stipendija skiriama iš Neringos savivaldybės biudžeto lėšų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *