POETO KĘSTUČIO NAVAKO (1964-2020) GIMTADIENIS: POEZIJA, SKAITYMAI, PRISIMINIMAI

KAUNO ŽALIAKALNIO “PELĖDŲ KAVA” KVIEČIA PAMINĖTI POETO KĘSTUČIO NAVAKO (1964-2020) GIMTADIENĮ  
Paskutinį mėnesio trečiadienį, vasario 22 d. pavakare, VšĮ „Pelėdų kava“ vėl kviečia į renginį V. Kudirkos viešosios bibliotekos „Aušros“ skyriuje prie gilių kavos puodelio, kuriame šį kartą paminėsime poeto, eseisto, Žaliakalnio gyventojo, buvusio mūsų kaimyno, Kęstučio Navako gimtadienį.
Vakarą pradėsime trumpa ekskursija po Žaliakalnio gatveles, kuriomis vaikščiojo ir poetas K. Navakas. Joje dalyvauti norinčius kviečiame rinktis 16 val. 30 min. „Aukštaičių“ stotelėje Žaliakalnio turgaus pusėje (prie Savanorių pr. 137).
Pasivaikščioję 17 val. 30 min. pasieksime Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos „Aušros“ padalinį (Aušros g. 37), kur ir vyks pagrindinė renginio dalis – galite atvykti ir tiesiai į ją. Bibliotekoje atsiminimais apie poetą dalinsis jo bičiuliai, skaitysime ištraukas iš K. Navako knygų.
Kęstutis Navakas gimė 1964 m. vasario 24 d. Šeimyniškiuose Aukštaitijoje, pradžioje lankė Taujėnų mokyklą, o vėliau – mūsų rajone esančią dabartinę „Saulės“ gimnaziją (tada – J. Aleksonio vidurinė mokykla). Pirmoji poeto eilėraščių knyga „Krintantis turi sparnus“ pasirodė dar 1988 metais.
Autorius pasižymėjo ir kaip publicistas, prozininkas, eseistas, rašė skiltis mūsų miesto laikraščiams „Kauno diena“, „Noriu“, žurnalams „Nemunas“, „Miesto IQ“ ir kitiems. Beveik dešimt metų buvo knygyno-klubo „Septynios vienatvės“, įkūrėjas, vienas iš savininkų, vadovas, renginių iniciatorius. Taip pat, poetas įvairiais metais apdovanotas Jotvingių, Lietuvos nacionaline kultūros ir meno, Vyriausybės kultūros ir meno premijomis. 2014 m. tapo penkiasdešimtuoju „Poezijos pavasario“ laureatu.
Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems ir prisidėsiantiems prie Kęstučio Navako paminėjimo Kaune. Prisidėti prie Kęstučio Navako atminimo paramos fondo, kuris rūpinasi poeto atminimo įamžinimu ir paminklinio antkapio Petrašiūnų kapinėse statyba, galite aukodami į sąskaitą LT977044090102577645 AB SEB banke (kodas 305936700).
Renginio metu gali būti fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos teikiama: peledukava@gmail.com, 8 612 49866.
Nuotraukos iš Kęstučio Navako atminimo paramos fondo archyvo
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *